Pano tjedna - kako se Božić slavi u svijetu

Autor: Marina Ivoš, 19. 12. 2018.

U ovo najljepše doba godine, tjedan prije Božića, članovi sekcija Etnologija školske zadruge Slatina i njihova voditeljica Marina Ivoš, prof uredili su hol škole. Oni su istraživali  kako se Božić slavi u svijetu. Cilj istraživanja je bio otkriti kako drugi narodi i zemlje slave Božić, upoznati njihovu tradiciju i običaje. Članovi koji su sudjelovali u ovoj aktivnosti su: Maria Carmela Dakić 3.att/pto, Nikola Pančić 3.att/pto, Karlo Kajzer 1.att. Ivan Mikić 1.att, Melita Nikolaus 4.att i Larisa Gvojić 4.att.

Susjedne škole
Osnovne škole: Srednje škole:
OŠ Eugena Kumičića OŠ Josipa Kozarca Industrijsko-obrtnička škola

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr