Europski tjedan strukovnog obrazovanja „OTKRIJ SVOJE TALENTE“

Autor: Alen Đurasek, Željko Milnović, 8. 11. 2018.

U Strukovnoj školi u Virovitici, 06.11.2018. godine održan je treći susret svih srednjih škola na području Virovitičko podravske županije koje obrazuju učenike za strukovna zanimanja pod nazivom 'Otkrij svoje talente' u okviru trećeg europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.
Škole su se okupile da bi pokazale proizvode, znanje i vještine svojih učenika.

Poljoprivredni tehničari Srednje škole Marka Marulića iz Slatine predstavili su svoju školu poljoprivrednim urodom, elektrotehničari su predstavili nekoliko svojih novih radova dok su ekonomisti predstavljali svoju vježbeničku tvrtku Othello d.o.o.
Našu školu predstavljali su učenici trećih razreda poljoprivrednih tehničara, učenici trećeg razreda elektrotehnike i četvrtog razreda ekonomije uz pratnju njihovih profesora Đurasek Alena i Milnović Željka.

Skup je održan uz podršku osnivača srednjih škola – Virovitičko podravske županije, a događaj se organizira na poticaj Europske komisije s ciljem da se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učini što privlačnijim na razini cijele Europe, kao i na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini.

Link (Knowledge of new addictions):