Sportski uspjesi učenika i nastavnika

Nacionalni dan hodanja obilježili su učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina

Autor: Mirta Drokan, 10. 10. 2019. 18:46

5. listopada 2019. godine veliki broj učenika opće gimnazije i ekonomije sudjelovao je u aktivnosti „Hodanjem do zdravlja“, koja se provodi u sklopu Nacionalnog programa „Živjeti zdravo“, i tako obilježio Nacionalni dan hodanja.

[više]

Srednja škola Marka Marulića Slatina obilježila Europski tjedan sporta i Hrvatski olimpijski dan

Autor: Mirta Drokan, 27. 9. 2019. 14:49

Veliki broj (151) učenika i učenica naše škole i ove je godine sudjelovao na Krosu grada Slatine održanom 25.rujna 2019. godine.  Ovim Krosom obilježili smo Hrvatski olimpijski dan i Europski tjedan sporta s ciljem poticanja učenika na tjelesnu aktivnost i promicanja olimpijskih načela: mira, prijateljstva, zajedništva i razumijevanja.
 Najbrži učenici naše škole u svojim kategorijama bili su: Tanita Šantalab, Kristian, Ferenčak, Terezija Som i Marin Zdelar. Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i ostvarenim postignućima i zahvaljujemo učenicima koji su pomogli u organizaciji Krosa.

HOD, Europski tjedan sporta

Autor: Mirta Drokan, 22. 9. 2019. 14:50

Naša Škola obilježava Hrvatski olimpijski dan i Europski tjedan sporta u srijedu 25. rujna 2019. sudjelovanjem naših učenika i učenica na Krosu grada Slatine. Nastava je taj dan organizirana u poslijepodnevnoj smjeni, kako bi svi učenici mogli dati svoj doprinos obilježavanju ovih sportskih događaja.
Hrvatski olimpijski dan (HOD) posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna 1991., i danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja tjelesnom aktivnošću i olimpijska načela: razumijevanje, mir, zajedništvo i prijateljstvo.
Europski tjedan sporta održava se od 23. do 30 rujna 2019. To je inicijativa Europske komisije koja se u Hrvatskoj provodi od 2015. godine s ciljem poticanja djece i mladih na tjelesno vježbanje.

Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana i Europskog tjedna sporta

Autor: Mirta Drokan, 29. 9. 2018. 18:45

170 učenika naše škole sudjelovalo je na Krosu grada Slatine, održanom 19.rujna 2018. godine povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana i Europskog tjedna sporta. Najbrži učenici naše škole ove godine bili su: Matea Klement, Marin Zdelar, Ana-Marija Menčik i Sebastian Herceg. Čestitke svim učenicima na sudjelovanju i ostvarenim postignućima na krosu.

Kickboxing: Una Maravić seniorska i juniorska pobjednica svjetskog kupa

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 9. 2018. 16:05

World cup Kickboxing Budimpesta održan je od 18 do 20. svibnja 2018. godine. Sudjelovalo je 38 država, 243 kluba i 2.437 boraca.

Una Maravić, učenica 3. a razreda opće gimnazije,  osvojila je dva zlata i broncu u tri različite discipline, jedina od svih borkinja na svjetskom kupu:

• Zlato je osvojila u Kick lightu u seniorskoj konkurenciji do 55 kg. Prošla je tri kola bez izgubljenog boda.
  • Zlato je osvojila u Light contactu, juniorke do 55 kg, gdje je pobijedila 4 borbe i time postala najbolja juniorka svjetskog kupa.
  • Broncu je osvojila u Semi contactu do 60 kg, juniorke gdje je pobijedila tri borbe i tijesno izgubila borbu za finale.

Izvannastavne sportske aktivnosti

Autor: Mirta Drokan, 9. 1. 2018. 21:55

Tijekom zimskih praznika izvannastavne sportske aktivnosti za učenike SŠ Marka Marulića Slatina provode se u sportskoj dvorani OŠ Eugena Kumičića. Treninzi iz odbojke i badmintona održavaju se svakodnevno od 3. do 12. siječnja 2018. godine u prijepodnevnim satima.

Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Autor: Mirta Drokan, 29. 9. 2017. 20:03

Učenici naše Škole sudjelovali su na Utrkama ulicama grada i tako obilježili Hrvatski olimpijski dan. Utrke su održane 22. rujna 2017. godine. Veliki broj učenika i ove je godine sudjelovao na ovoj sportskoj manifestaciji. Najbrži ove godine bili su: Una Maravić, Marin Zdelar, Elizabeta Taradej i Sebastijan Herceg. Čestitke svim učenicima naše Škole na sudjelovanju i ostvarenim postignućima.

[više]

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr