Osnovne informacije

O knjižnici

Smještaj:  Knjižnica je smještena u prizemlju škole. Od ulaza skrenete lijevo,   nakon dvadesetak metara skrenete desno i druga vrata desno je ulaz u knjižnicu.
Površina:  125 m2
Oprema:  zadovoljavajuća (prema Standardima za školske knjižnice)
Broj čitateljskih mjesta:  30
Broj računala u školskoj knjižnici:  1
Broj računala s pristupom internetu: 1
Veza s internetom:  ADSL
Program za knjižnično poslovanje: MetelWin

Unutrašnjost školske knjižnice

Školski knjižničar:

Damir Balković, prof. hrvatskoga jezika i dipl. knjižničar
Radno vrijeme: 40 sati

Pravilnik o radu školske knjižnice

Pravilnik o radu školske knjižnice uređuje položaj, strukturu i rad knjižnice, korištenje knjižnične građe, nabavu fonda i postupke u slučaju oštećenja ili gubitka posuđene knjižnične građe. Pravilnik je dostupan na hiperlinku Pravilnik o radu školske knjižnice.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr