Osnovne informacije

Od 30. 11. 2017. do 30. 11. 2019. OŠ Matije Gupca nositelj je projekta IN MEDIAS ReStart - integrativan pristup poučavanju medijske, digitalne, čitalačke, prirodoslovne, višejezične i multikulturalne pismenosti, sufinanciranog sredstvima Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda.

Ovim projektom razvijat ćemo izvannastavni program za učenike od 3. razreda osnovne do 2. razreda srednje škole, kojim će se kroz integrativan pristup poučavanju razvijati njihove vještine na području medijske, digitalne, čitalačke, prirodoslovne, višejezične i multikulturalne pismenosti.

U projekt su uključene tri škole:

Nositelj projekta: OŠ Matije Gupca, Zagreb;
Partner 1: Osnovna Škola Maria Martinolića, Mali Lošinj;
Partner 2: Srednja Škola Marka Marulića, Slatina.

Više o projektu možete pročitati na službenim stranicma projekta i na poveznicama ovdje:

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr