Program priprema učenike za obavljanje knjigovodstvenih i financijskih poslova u računovodstvu i bankarstvu, poslove planiranja, bilanciranja, analize troškova i sl. Trajanje: 4 godine
Nastavni plan i program za program ekonomija i trgovina zanimanje ekonomist dostupan je u dokumentu NPP Ekonomist.
Pregled razrednih odjela te tjednog i godišnjeg fonda sati za školsku godinu 2019./2020. dostupan je na poveznici Fond sat.

Razredi
Razredni odjel Razrednik Broj učenika
1. EK Nikolina Benčina 20
2. EK Sanja Mrzljak Jovanić 20
3. EK Mirta Drokan 20
4. EK Željko Milnović 27

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr