Održano međužupanijsko natjecanje Mladih Hrvatskog crvenog križa

Autor: Mirjana Drenski, 9. 4. 2019. 20:42

U OŠ Matije Petra Katančića u Valpovu u subotu, 06. travnja, održano je međužupanijsko natjecanje ekipa Gradskih društava CK s područja Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske županije. Našu školu, pa tako i Gradsko društvo crvenog križa Slatina, predstavljala je ekipa koju je predvodila Elena Bićanić, a u ekipi su bile još i Ivona Bosec, Ana Čurić, Jana Macinger, Karla Vasiljević i, kao zamjena, Emma Fabijanac.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr