Static HTML

Obavijest o početku projekta „Srijemuš s Papuka“

Autor: Kata Vidaković, 10. 1. 2020. 19:13

Srednja škola Marka Marulića Slatina potpisala je 10. siječnja 2020. godine ugovor s Ministarstvom turizma o dodjeli financijskih sredstava za Promociju i jačanje kompetencija strukovnih škola za turizam.

Na javni poziv srednjim strukovnim školama za jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam, škola se prijavila s projektom „Srijemuš s Papuka“. Nakon odabira najuspješnijih prijava, po završetku natječaja školi je dodijeljeno 20.000,00 kn za provedbu osmišljenog projekta u trajanju šest mjeseci. U provedbi projekta sudjeluje deset učenika strukovne škole (6 agroturističkih, 2 ekonomska i 2 elektro tehničara), voditeljica projekta je profesorica Željka Venus, a svojim stručnim znanjem pri realizaciji projektnih aktivnosti pomagat će profesorice: Jasna Asić, Brigita Jurlina, Sandra Bošnjak i Marina Grgić.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr