> Projekti  > ERASMUS +
Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa

Projektu  pod nazivom: Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa  (CRESMO-CREative School MakeOver) dodijeljena su bespovratna financijska sredstva u iznosu 7.134,00 EUR-a. Škola se prijavila na natječaj Agencije za mobilnost i programe Europske unije u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Razlog našeg prijavljivanja na natječaj je potreba da odgojno-obrazovni djelatnici naše škole steknu jedinstveno iskustvo u međunarodnom stručnom usavršavanju.

Na Županijskom stručnom vijeću engleskog jezika predstavljena mobilnost u okviru Erasmus+ projekta

Autor: Sanja Špoljarić, 13. 12. 2019. 15:56

U četvrtak, 12. prosinca 2019. u Virovitici je održano Županijsko stručno vijeće nastavnika engleskog jezika za osnovne i srednje škole na kojemu je profesorica Sanja Špoljarić predstavila projekt u kojemu sudjeluje Srednja škola Marka Marulića Slatina, a koji je financiran kroz Erasmus+ program. Projekt pod nazivom Creative School Makeover osmišljen je kao niz aktivnosti kroz koje će uključeni nastavnici unaprijediti svoje kompetencije, osvježiti i proširiti svoja znanja metodike poučavanja te kroz tri mobilnosti steći praktična znanja o tome kako nastavu učiniti zanimljivijom i pristupačnijom učenicima.

Obavijest o provedenim mobilnostima

Autor: Željka Korlević, Sanja Špoljarić, 12. 11. 2019. 10:21

Nakon povratka s mobilnosti, izradile smo videa o strukturiranim tečajevima na kojima smo sudjelovale, aktivnostima u slobodno vrijeme te izbornim sadržajima. Stečene dojmove ovim načinom prenosimo zainteresiranim posjetiteljima stranice naše škole. U tijeku je izrada prezentacije kojom ćemo Nastavničkom vijeću škole predstaviti sve aktivnosti, prenijeti novostečena znanja i demonstrirati usvojene pristupe. Inovativne i kreativne pristupe nastavi implementiramo u poučavanje u drugim, trećim i četvrtim razredima opće gimnazije. Radionice s osmišljenim i kreiranim obrazovnim sadržajima predstavit ćemo na županijskim i međužupanijskim stručnim skupovima tijekom drugog obrazovnog razdoblja.

Izvješće nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta

Autor: Sanja Špoljarić, 12. 9. 2019. 13:33

Izvješće nakon povratka s mobilnosti
- Sanja Špoljarić, prof. mentor engleskog jezika i književnosti
- Srednja škola Marka Marulića Slatina

nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+ projekta 2019-1-HR01-KA101-060710 pod nazivom Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver)
provedene u periodu od 02. do 07. rujna 2019. u Londonu, Velika Britanija.

Izvješće nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta

Autor: Željka Korlević, 12. 9. 2019. 13:08

Izvješće
nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta 2019-1-HR01-KA101-060710
Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) provedene u periodu od 02. do 07. rujna 2019. Helsinki, Finska.

[više]

Početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti

Autor: Kata Vidaković, 12. 9. 2019. 13:05

U provedbi projekta Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) u okviru ERASMUS +  početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti:

1. Željka Korlević, profesorica matematike, sudjelovala je u Finskoj na tečaju FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover  od 02.09. do 07.09.2019
  2. Sanja Špoljarić, profesorica Engleskog jezika boravila je u Velikoj Britaniji radi sudjelovanja na  tečaju Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language također u vremenu od 02.09. do 07.09.2019.
 [više]

Srednja škola Marka Marulića Slatina od 01.09.2019. u provedbi je projekta ERASMUS+

Autor: Kata Vidaković, 26. 8. 2019. 12:58

[više]

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr