preskoči na sadržaj

Srednja škola Marka Marulića Slatina

 > Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje. 

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.


 

Novi ERASMUS+ projekt u našoj školi!

Autor: Kata Vidaković, 1. 7. 2024.

Obavijest o provedbi ERASMUS+ projekta

u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina

 

Srednja škola Marka Marulića Slatina, potpisala je kao akreditirana ustanova s Nacionalnom agencijom AMPEU, novi Ugovor o dodijeli bespovratnih sredstava za program ERASMUS+.  

 

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina od 01. lipnja 2024. godine provodi se ERASMUS+ projekt financiran sredstvima EU. Za provedbu projekta u trajanju od 15 mjeseci odobreno je 34.100,00 EUR. Dobivena sredstva upotrijebit će se za odlazak 14 učenika s nastavnicima pratiteljima u partnerske inozemne škole. Također će biti financirane mobilnosti sedmero nastavnika na strukturirane tečajeve u EU. Učenici i nastavnici razmjenjivat će iskustva s inozemnim partnerima u izvannastavnim aktivnostima kojima planiramo ostvariti ciljeve projekta.

 Prema akreditaciji, u provedbi ERASMUS+ projekta, ciljevi kojima težimo su:

  1. Inovativnom nastavom i raznolikim programima kreirati poticajno okruženje usmjereno na učenike u kojem se osnažuje kreativnost i sposobnosti rješavanja problema.
  2. Ojačati digitalnu zrelost škole za korištenje IKT-a na pametan, siguran i održiv način u odgojno-obrazovnim procesima te međunarodnim suradnjama.
  3. „Zeleno djelovanje“ kao doprinos održivoj budućnosti. Agendu 2030 uključiti u obrazovni proces te utjecati na utjecati na stavove i modele ponašanja koji će doprinijeti održivoj budućnosti.

Za sudjelovanje u projektnim aktivnostima, učenici će se prijavljivati ispunjavanjem Prijavnog obrasca na web stranici škole. Odabirat će prema osobnim interesima tim u koji se žele uključiti. Timovi će istraživati i primjenjivati kako na kreativne načine reciklirati: staru odjeću, plastiku, papir, drvo, keramiku i staklo. U izvannastavnoj aktivnosti s ekološkim temama podizat će svijest o potrebi zašite okoliša i pravilnog zbrinjavanja otpada. Tim za prikupljanje i recikliranje otpadne plastike osmislit će kako ju ponovo upotrijebiti kao sirovinu za izradu novih uporabnih predmeta pomoću 3D printera. Nakon uspješno postavljenog mozaika u predvorju škole, nastavljaju se aktivnosti izrade različitih mozaika od otpadne keramike. Također, planiramo urediti „magični garderobni ormar“ u kojem ćemo izlagati reciklirane odjevne predmete. Sve nastale ukrasne i uporabne predmete timovi će izložiti u holu škole u nadamo se novom Sajmu hobija. Nastavnici, voditelji predloženih izvannastavnih aktivnosti, bit će upućeni na edukacije na odabrane strukturne tečajeve. Planirano je da se četiri nastavnika educiraju za ekološke teme i održivi razvoj, dvoje nastavnika educirat će se na tečaju za snimanje videozapisa/filma, a jedan nastavnik (po potrebi) za osmišljavanje raznolikih programa kao pomoć drugim nastavnicima naše škole koji se žele više uključiti u izvannastavne aktivnosti s učenicima. Voditelji će okupiti timove učenika koji će ovladati potrebnim tehnikama za recikliranje, snimanje i objavljivanje na mrežnim stranicama. Od prikupljenih materijala, na kraju projekta, izradit će diseminacijski video uradak o tijeku projekta. Također će popratiti sve aktivnosti na mobilnostima učenika kao i moguće posjete partnerskih škola.

Provedbom izvannastavnh programa, želimo potaknuti naše  učenike i nastavnike da osnaže svoju kreativnost i osposobe se za rješavanje problema. Nadamo se da će osmišljene aktivnosti učenicima biti zanimljive te da će u njima rado sudjelovati.

                    

                  




Popis udžbenika

Raspored zvona


 

 

eTwinning

Pano tjedna


Tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje glasi: „Investiraj u naš planet“. Učenici naše škole na panou su zorno prikazali posljedice utjecaja čovjeka na naš planet te predložili konkretne aktivnosti koje možemo i trebamo poduzeti. Materijale za pano prikupili su učenici: Tereza Đorđević (2.a) , Anamaria Jokić (3.a), Valentino Đumlija (3.a), Ines Schweigert (4.b) dok su u izradi panoa sudjelovale učenice: Lana Kovačević (3.a), Gabriela Kovačević (3.a), Ines Schweigert (4.b) i Izabela Štimac (4.b). Mentor učenicima je profesorica Dragana Medved.

Instagram
Školska zadruga "SLATINA"
Škola na društvenim mrežama



Školska zadruga

Pronađite nas i na:


Š K O L S K I V R T


CMS za škole logo
Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ss.marka.marulica@vt.t-com.hr
preskoči na navigaciju