Sve obavijesti o državnoj maturi možete saznati na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (www.ncvvo.hr), na stranicama Postani student (www.postani-student.hr), na Portalu za škole (www.skole.hr), na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (www.mzos.hr), Agencije za znanosti i visoko obrazovanje (www.azvo.hr) te na web stranicama www.mojamatura.net.

Radno vrijeme ispitnog koordinatora

Vijesti o državnoj maturi

Državna matura – jesenski (drugi) rok u šk. god. 2022./2023.

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 7. 2023. 17:32

Prijava ispita za jesenski (drugi) rok moguća je
od 22.7.2023. od 12:00 sati do 31.7.2023. do 12:00 sati.

Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom putem mrežne stranice www.postani-student.hr i putem svoje stranice.

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti / peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za drugi rok.

Svi ostali pristupnici nemaju obvezu slanja prijavnice na adresu Centra.

[više]

Obavijest o podjeli svjedodžba/potvrda o položenim ispitima prvoga roka državne mature u šk. god. 2022./2023.

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 7. 2023. 17:28

1. UČENICI KOJI SU OVE GODINE ZAVRŠILI 4.RAZRED U SREDNJIM ŠKOLAMA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Učenici gimnazija i učenici strukovnih škola preuzimaju svjedodžbe/potvrde u svojim školama prema rasporedu koji je odredila škola.

Učenici koji imaju neopravdani izostanak s ispita dužni su uplatiti zaduženje za ispit s kojega su izostali, kako bi im se ispisale svjedodžbe/potvrde. Zaduženje i podatci za uplatu vidljivi su na stranici učenika na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate. Ispit/ispite je potrebno što prije platiti i skeniranu uplatnicu poslati na e-adresu uplata.dm@ncvvo.hr.

PRIJAVA ISPITA ZA JESENSKI ROK

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 7. 2023. 17:25

- obavijest o prijavi ispita za učenike i sve ostale pristupnike objavljena je na mrežnim stranicama www.ncvvo.hr i www.ncvvo.hrwww.postani-student.hr
- učenici samostalno prijavljuju ispite državne mature od 22.7. od 12:00 sati do 31.7. do 12:00 sati
- učenici samostalno do 5. 8. 2023. mogu odjaviti prijavljene ispite
prema naputku koji je objavljen na stranici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja i Postani-student.hr
- za jesenski rok moguća je i naknadna promjena ispita, promjena razine ispita i naknadna prijava ispita do 5.8.2023., a prema Pravilniku o polaganju državne mature
- učenici koji prijave ispit položen u ljetnome roku, obveznici su plaćanja ispita (ako prijave ispit na drugoj razini također su obvezni platiti ispit)
- ako učenik nije položio ispit koji je polagao u ljetnome roku, ne plaća ispit ako ispit prijavi za drugi rok
- prijavnice ne printate iz SRDM i učenici ih ne potpisuju
- do 5.8.2023. je rok za plaćanje ispita. Uplate izvršene nakon roka neće se uvažiti jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.

[više]

Državna matura - rezultati i prigovori Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 7. 2023. 15:59

12.7.2023. u 12:00 sati bit će objavljeni rezultati ispita državne mature. Prema članku 43. Pravilnika o polaganju državne mature, objavom rezultata počinje rok za prigovore učenika na bodovanje ispita.
Učenici nam  prigovore mogu predavati od 12.7.2023. od 12:01. sati do 14.7.2023. do 12:00 sati.
U SRDM prigovore  upisujemo od 12.7.2023. od 12:01 sati do 14.7.2023. do 15:00 sati.

Napominjemo kako se prigovori učenika ne mogu rješavati ako nisu upisani u SRDM. Također, napominjemo da je prigovore za Hrvatski jezik potrebno odvojiti u slučaju da učenik ulaže prigovor na sažetak i na esej. U ovom slučaju, učenik ulaže dva prigovora, jedan na Hrvatski jezik - test i sažetak, a drugi na Hrvatski jezik - školski esej.