Sve obavijesti o državnoj maturi možete saznati na stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (www.ncvvo.hr), na stranicama Postani student (www.postani-student.hr), na Portalu za škole (www.skole.hr), na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (www.mzos.hr), Agencije za znanosti i visoko obrazovanje (www.azvo.hr) te na web stranicama www.mojamatura.net.

Radno vrijeme ispitnog koordinatora

Vijesti o državnoj maturi

Državna matura - NOVOSTI

Autor: Sandra Bošnjak, 3. 7. 2020. 11:14

Štovane učenice i učenici

danas se pišu zadnji ispiti na ljetnom roku DM 2019/2020. rezultati će biti objavljeni 13. srpnja i imate 48 sati prava na moguće prigovore na ocjenu.

Na poveznici brošura pronaći ćete detalje o podnošenju prigovora. Molim da se istih pridržavate. Upute su na stranici 26.

Alen Đurasek, prof. i ispitni koordinator

Državna matura - NOVOSTI

Autor: Sandra Bošnjak, 22. 6. 2020. 16:06

Štovani učenici,
u duhu novonastale situacije molim vas da na ispite koji slijede dolazite s maskama za zaštitu dišnih puteva i rukavicama. Također, masku nosite prilikom korištenja javnog prijevoza (vi koji ste putnici), kako bi smanjili mogućnost cirkulacije virusa, koji je nažalost još uvijek među nama.
Molim ovu obavijest podijelite u svojim razrednim grupama, kako bi informacija došla do svih pristupnika DM.

Alen Đurasek, ispitni koordinator

Provedba državne mature

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 5. 2020. 00:04

Upute za učenike za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19) I. blok – obvezni ispiti – ljetni rok – lipanj 2020. dostupne su na poveznici Učenici.

Upute za djelatnike za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19) I. blok – obvezni ispiti – ljetni rok – lipanj 2020. dostupne su na poveznici Djelatnici.

Upute za ŠIP za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19) I. blok – obvezni ispiti – ljetni rok – lipanj 2020. dostupne su na poveznici ŠIP.

Upute za Tehničko osoblje za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19) I. blok – obvezni ispiti – ljetni rok – lipanj 2020. dostupne su na poveznici Tehničko osoblje.

Alen Đurasek, prof. i ispitni koordinator

HNK U OSIJEKU ZA MATURANTE

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 5. 2020. 20:20

Ulomci iz književnih ispitnih djela koja se nalaze na popisu za školski esej 2019./2020. za osnovnu i višu razinu nalaze se na službenom YouTube kanalu HNK u Osijeku

Damir Balković, prof. i školski knjižnjičar

Državna matura - novosti Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 5. 2020. 16:16

Maturanti,

u nastavku se nalaze dokumenti vezani za održavanje Državne mature u ljetnom roku za školsku 2019./2020. godinu:

1. Pravilnik o dopunama pravilnika o polaganju Državne mature
  2. Sažeti prikaz izmjena i dopuna u ispitnim katalozima NOVO
  3. Izmjena sadržaja ispitivanja u obvezatnim ispitima državne mature 2020
  4. Kalendar i vremenik provedbe ispita ljetni rok 2019./2020

Alen Đurasek, ispitni koordinator

Priručnici za državnu maturu

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 5. 2020. 16:00

Digitalna platforma U centru mature Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Bošnjak, 7. 4. 2020. 21:56

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr