NASTAVA ZA DALJINU

Poštovani,

sve obavijesti vezane uz nastavu na daljinu u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina pročitajte u nastavku.

OBAVIJEST UČENICIMA I NASTAVNICIMA: Nastava na daljinu Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Bošnjak, 13. 3. 2020. 09:20

OBAVIJEST UČENICIMA I NASTAVNICIMA

S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske neće održavati redovita nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina krenut će izvođenje nastave na daljinu.
Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljka, 16. ožujka 2020. prema postojećem rasporedu u virtualnim učionicama na platformi Loomenu.
Prema mišljenju Vlade RH i Stožera civilne zaštite RH do daljnjega djelatnici trebaju aktivnosti i redovite poslove obavljati na radnom mjestu u školama, barem do uspostave pune funkcionalnosti sustava nastave na daljinu.
Tablica poveznica virtualnih učionica Srednje škole Marka Marulića Slatina po razredima na platformi Loomen

Razred

Loomen nastavak obrazovanja

Virtualna zbornica

Loomen - Virtualna zbornica

Mole se učenici da se pomoću poveznice iz tablice upišu u razred.
Učenici su obavezni svaki dan pristupiti učionici i pratiti svaki nastavni predmet, obavijesti i materijale koje nastavnici objave te da prate upute predmetnog nastavnika oko odvijanja nastave na daljinu putem informacijsko-komunikacijske tehnologije.
Također predlažemo učenicima i njihovim roditeljima da prate aktualnosti vezane uz ovu temu na web stranici škole.

Poveznice:

Loomen – Učenici

Loomen – Učitelji

Loomen – pristup usluzi

Loomen – više o usluzi

Odluka o obustavi izvođenja nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu 13.03.2020.- vlada.gov.hr

Obustava nastave dva tjedna 13.03.2020.- vlada.gov.hr

Smjernice osnovnim i srednjim školama vezano uz organizaciju nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije 11.3.2020. - mzo.gov.hr

Koronavirus - važne informacije - mzo.gov.hr

Autor: IGOR VALIDŽIĆ, 12. 3. 2020. 09:06

[OBAVIJEST - VAŽNO!]

Školski portal - nastava na daljinu Objavljeno : 18.03.2020.

[OBAVIJEST - VAŽNO!]

Tele2 učenicima omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja dok traje nastava na daljinu Objavljeno : 13.03.2020.

SPORTSKA DVORANA SREDNJE ŠKOLE MARKA MARULIĆA

NE RADI DO DALJNJEGA

[OBAVIJEST - VAŽNO!]

Uslijed novonastale situacije u svezi epidemije korona virusa provedba PISA ispitivanja se odgađa do daljnjega.

[OBAVIJEST - VAŽNO!]

Mole se učenici i nastavnici da na poveznici https://provjera.skole.hr provjere svoje korisničke podatke (AAI identitet) zaporku i skole.hr e-adresu. Provjeru je potrebnu izvršiti NAJKASNIJE do petka 13. ožujka 2020. godine, a u slučaju da nešto s podacima nije u redu, učenici se trebaju javiti tajniku škole u tajništvo ili na e-adresu sandra.bosnjak2@skole.hr

UPITNIK ZA UČENIKE:

1. Da li imate svakodnevno osiguran pristup internetu i ispravne korisničke podatke za  CARNet – HUSO AAI identitet? (Odgovara se sa Da ili Ne)
  2. Potrebno je provjeriti CARNet – HUSO korisničke podatke (AAI identitet) na sljedećoj poveznici https://provjera.skole.hr

Učenici koji nemaju ispravne korisničke podatke i svakodnevan pristup internetu  trebaju se javiti u tajništvo do petka 13.03.2020.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr