Najčitači

Najčitači u studenom i prosincu

Autor: Damir Balković, 6. 1. 2020. 12:27

III. B gimnazije je i u ovom razdoblju posudio najviše knjiga.
Najčitateljica je Jelena Borovčak iz IV. A gimnazije, a najtraženija knjiga je bila Novela od Stanca, Marina Držića.

Cijenjeni korisnici iskreno vjerujem da ćete u ovoj novoj godini biti češći posjetitelji svoje školske knjižnice koja vam nudi velik broj lektirnih, stručnih i beletrističkih naslova. Posebno pozivam učenike četvrtih razreda da literaturu za svoje stručne radove potraže i u našoj knjižnici te da posude i pročitaju obvezna djela za državnu maturu.
Neka vam je svima sretna i uspješna 2020. godina!

Najčitači u listopadu

Autor: Damir Balković, 4. 11. 2019. 19:41

Mjesec listopad je poseban jer je to Međunarodni mjesec školskih knjižnica, a u njemu počinjemo obilježavati Mjesec hrvatske knjige.
Vjerovao sam kako će naši učenici u listopadu dolaziti više i češća u knjižnicu, ali sam se prevario.
Međutim, ipak su tri učenice bile najrevnije i najviše su čitale i posuđivale knjige. To su Helena Gerenčir, Lucija Podolski i Patricija Veriga, sve tri iz III. B gimnazije. Njihov je razred bio i najbolji u posuđivanju knjiga.
Najtraženija knjiga bila je Zločin i kazna  Fjodora Mihajloviča Dostojevskog.
Dragi korisnici, očekujem vas i u studenome. Dođite i izaberite nešto iz fonda naše knjižnice.

Najčitači u rujnu

Autor: Damir Balković, 1. 10. 2019. 18:32

Još je jedna školska godina pred nama. Novi zadatci, nove obveze, novi izazovi. U svemu tome nemojte zaboraviti knjigu i svoju školsku knjižnicu. Ona vam nudi veliki izbor lektirnih naslova, ali i knjiga za slobodno čitanje, ono što volite. Vjerujem da će svatko naći nešto za sebe. Dođite i provjerite koje vam sve naslove nudimo.
Vaš je knjižničar tijekom rujna bilježio sve vaše posudbe i dolaske u knjižnicu. Hvala razrednicima prvih razreda što su ih doveli u knjižnicu kako bi se mogli upoznati s njenim radom i primiti svoje članske iskaznice.

Najviše je knjiga u rujnu posudila Terezija Som iz III. B gimnazije.

III. ekonomije je bio najaktivniji u posuđivanju, ali su za samo jednu knjigu više posudili od III. B gimnazije.
Najtraženija knjiga bila je Zločin i kazna, F. M. Dostojevskog.
Očekuje vas i u narednim mjesecima. Radujem se suradnji i susretu s vama.

Vaš knjižničar

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr