Obrasci

Poslovnik o radu školskih vijeća

Poslovnik o radu školskih vijeća donesen je na 45.sjednici Školskog odbora, 11. srpnja 2016., stupa na snagu istim danom, a dostupan je na poveznici Poslovnik.

Novosti za nastavnike s Portala za škole

Vijesti...vijesti...vijesti
03.01.2020. 12:56
Započeo CARNET-ov Erasmus+ projekt “DOTS”
U CARNET-ovim prostorijama, 2. i 3. prosinca 2019. godine, održan je početni ( kick-off ) sastanak Erasmus+ projekta pod nazivom “ DOTS – Development of transversal skills in STEM” .

19.12.2019. 09:38
U sklopu programa e-Škole isporučeno 26 350 prijenosnih računala
U više od 1200 škola diljem Hrvatske CARNET je isporučio 26 350 prijenosnih računala za učitelje i nastavnike u sklopu programa e-Škole.

16.12.2019. 09:41
Održan završni skup projekta CRISS (Obzor2020) na Kreti
U sklopu projekta CRISS, 14. studenog 2019. održan je završni simpozij o usvajanju digitalne kompetencije –  Symposium on Acquiring Digital Competence in the classroom: the experience of primary and secondary schools in Europe  u Heraklionu, na Kreti.

12.12.2019. 09:23
CARNET sudjelovao u NATO vježbi “Cyber Coalition 2019”
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET aktivno je sudjelovala u dvanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom “Cyber Coalition 2019”. Vježba, između ostaloga, obuhvaća obranu od malvera i hibridne izazove. Testirane su operativne i pravne procedure te suradnja s privatnim sektorom i akademskom zajednicom.

21.11.2019. 09:25
Udvostručen broj korisnika Loomena
Broj korisnika CARNET-ovog sustava Loomen je u manje od dvije godine narastao za gotovo 100 posto. Zahvaljujući brojnim aktivnostima na sustavu, tijekom redovne nastave i drugih edukacija te usavršavanja, broj registriranih korisnika je udvostručen i trenutno njih više od 300 000 koristi Loomen.

11.11.2019. 08:24
Završila 21. CARNET-ova konferencija za korisnike CUC 2019
Pod sloganom „Na granici mogućega“, u Šibeniku je u petak zatvorena 21. CARNET-ova konferencija za korisnike – CUC 2019. U tri dana trajanja, predstavljene su brojne inovativne primjene informacijsko-komunikacijske tehnologije u obrazovanju i najbolji primjeri iz prakse kroz šest glavnih tema konferencije: „Učenik u fokusu“, „Sadržaj je kralj, „Učitelj nove generacije“, „Tehnologija za promjene“, „Škole školama“ i  „Tehničke teme“.

07.11.2019. 10:45
Na CARNET-ovoj konferenciji za korisnike više od 1100 sudionika
CARNET-ova konferencija za korisnike pod nazivom „Na granici mogućega“ okupila je više od 1100 ravnatelja, učitelja, nastavnika i profesora, informatičkih stručnjaka i gospodarstvenika iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

24.10.2019. 08:49
Obilježen Europski mjesec kibernetičke sigurnosti
Povodom obilježavanja Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti, u srijedu 23. listopada, održana je konferencija za medije u organizaciji CARNET-ovog Nacionalnog CERT-a i Službe kibernetičke sigurnosti Ravnateljstva policije. U listopadu se unatrag nekoliko godina obilježava Europski mjesec kibernetičke sigurnosti tijekom kojeg se promovira važnost kibernetičke sigurnosti s posebnim naglaskom na informacijsku sigurnost građana i organizacija te zaštitu njihovih osobnih, financijskih i profesionalnih informacija.

23.10.2019. 10:04
CARNET domaćin sastanka GÉANT-ove radne skupine
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET bila je, 21. i 22. listopada 2019. godine, domaćin osmog sastanka GÉANT-ove radne skupine SIG-ISM ( Special Interest Group – Information Security Management ) koja okuplja stručnjake za informacijsku sigurnosti iz europskih akademskih i istraživačkih mreža (NREN).

22.10.2019. 15:05
Na CUC-u hrvatski fizičar Saša Ceci „objašnjava neobjašnjivo“
Ovogodišnju, 21. po redu CARNET-ovu konferenciju za korisnike , koja će se održati od 6. do 8. studenoga u Šibeniku, zaključit će predavanje poznatog hrvatskog fizičara Saše Cecija.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr