Obrasci

Poslovnik o radu školskih vijeća

Poslovnik o radu školskih vijeća donesen je na 45.sjednici Školskog odbora, 11. srpnja 2016., stupa na snagu istim danom, a dostupan je na poveznici Poslovnik.

Novosti za nastavnike s Portala za škole

Vijesti...vijesti...vijesti
06.04.2020. 08:26
Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu
Prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja predstavila je u petak, 3. travnja, Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu namijenjene učiteljima, nastavnicima i profesorima, ali dijelom i roditeljima, starateljima i učenicima.

03.04.2020. 09:05
Video upute za korištenje Google alata za nastavu od kuće
Podučavanje od kuće zahtijeva drugačiji pristup od učenja u školi. Kako bi olakšali trenutačnu situaciju, Google je pripremio seriju video uputa koje vam mogu pomoći u korištenju Google for Education alata za nastavu od kuće.

03.04.2020. 09:01
Nova aplikacija dostupna za instalaciju na tablete iz projekta Škola za život
U Mobile Device Management sustav (MDM) je dodana nova aplikacija – Cisco Webex Meetings. Webex je alat za organiziranje virtualnih predavanja koji uključuje video, audio, chat i whiteboard komunikaciju.

01.04.2020. 08:46
Raspored nastave na daljinu
Na CARNET-ovim mrežnim stranicama objavljen je popis poveznica na kojima možete pronaći rasporede nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa.

31.03.2020. 18:08
Upute za korištenje Google alata u nastavi na daljinu
U sklopu G Suite for Education usluge svim učiteljima, nastavnicima i učenicima dostupni su brojni alati za učinkovitiju komunikaciju i online suradnju.

30.03.2020. 08:53
Upute za migraciju starih e-poruka iz CARNET webmaila u G Suite i O365
Kako bi se rasteretio CARNET webmail i omogućilo što stabilnije funkcioniranje sustava mole se korisnici koji imaju uključeno prosljeđivanje na Office365 Outlook ili G Suite Gmail da premjeste stare poruke e-pošte iz CARNET webmaila u odabranu uslugu.

25.03.2020. 08:19
Upute za prebacivanje pošte iz CARNET webmaila
CARNET omogućava korisnicima korištenje javnih usluga Office 365 Education i Google G Suite for Education putem @skole.hr korisničkih računa. Osim većeg kapaciteta sandučića i mnogobrojnih dodatnih aplikacija, samo sučelje je moderno i jednostavno za korištenje.

24.03.2020. 08:14
Obavijest: nastava na daljinu
Svi sustavi za nastavu na daljinu funkcioniraju stabilno. Nastava se prema rasporedu provodi putem interneta, televizijskih programa i YouTubea.

16.03.2020. 19:11
Škole mogu otvarati nove virtualne učionice i zbornice u Loomenu
U svrhu provođenja nastave na daljinu nastavnici i učitelji osnovnih i srednjih škola od danas mogu otvarati nove virtualne učionice i zbornice na dva nova sustava, ovisno o tipu škole:

13.03.2020. 10:17
Besplatno korištenje G Suite for Education usluge za učenike i nastavnike
Svim učiteljima, nastavnicima i učenicima u Hrvatskoj omogućeno je besplatno korištenje Google G Suite for Education usluge. Rezultat je to suradnje Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i tvrtke Google.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr