Uvodna riječ ravnatelja povodom početka nove školske godine

Autor: Petar Žarković, 3. 9. 2011.

Dragi učenici,
Nakon ljetnih praznika, ponovno je došlo vrijeme da zauzmete svoja mjesta u školskim klupama. Dobro nam došli na početku 2011./2012. školske godine. Posebno želim pozdraviti učenike koji su se upisali u prve razrede i koji će u ponedjeljak doći u školu po prvi puta kao učenici, a ne više kao kandidati na upisu. Nadam se da ćete prihvatiti ovu školu kao svoju, kao ustanovu koja vam želi osigurati vaše buduće zanimanje i pripremiti vas da ga kasnije u životu što uspješnije obavljate, ili kao ustanovu koja vas želi pripremiti za nastavak školovanja na fakultetima.

Ove obje zadaće možemo u potpunosti i uspješno izvršiti samo uz zajedničko zalaganje i suradnju vas, učenika, i vaših profesora. Svi zaposleni u ovoj školi tu su isključivo radi vas, da biste imali stručnu i suvremenu nastavu, da biste stekli određene vještine i praktična znanja, da vam osiguraju najbolje moguće uvjete za rad i da na kraju dobijete dokumente s kojima ćete kročiti u život. Zato se i od vas traži da poštujete ljude koji će vam sve to omogućiti, da izvršavate svoje školske obveze, da čuvate svu imovinu škole, jer ona služi samo vama, i da se u svakom trenutku i na svakom mjestu ponašate tako da na vas budu ponosni vaši roditelji, vaši nastavnici i vaši prijatelji. Svima želim uspješnu 2011./2012. školsku godinu.

U ponedjeljak, 5. rujna, u školu će u 8,00 sati doći učenici gimnazije i ekonomske struke, a u 10,00 sati učenici koji se obrazuju za zanimanje elektrotehničara, poljoprivrednih tehničara općih i agroturističkih tehničara. Od utorka redovita nastava u prijepodnevnoj smjeni započinje u 7,45 sati, a u poslijepodnevnoj smjeni u 13,45 sati. Svakog petka nastavni sati skraćeni su za pet minuta, a nastava u poslijepodnevnoj smjeni započinje u 14,00 sati. U prvom tjednu nove školske godine učenici gimnazije i ekonomske struke imaju nastavu u prijepodnevnoj, a učenici ostalih tehničkih zanimanja u poslijepodnevnoj smjeni.

Petar Žarković

Link (Knowledge of new addictions):