Naša Una – najučenica Županije

Autor: Sandra Bošnjak, 6. 7. 2020.

Svečanost na kojoj su nagrađeni najbolji učenici Virovitičko-podravske županije održana je  3. srpnja 2020. u Virovitici.
Una Maravić, učenica 4. a razreda opće gimnazije  Srednje škole Marka Marulića Slatina, izabrana  je za najbolju učenicu Virovitičko-podravske županije u kategoriji svih četverogodišnjih srednjih škola.

Una je sve razrede redovito završavala prosjekom 5,00. Raznolikost njezinih interesa vidi se u natjecanjima iz znanja i vještina na kojima je sudjelovala i osvajala jedno od prva tri mjesta na županijskoj i međužupanijskoj razini. Na županijskim natjecanjima iz matematike, kemije, fizike, informatike i geografije tijekom godina jedanput je bila prva, pet puta druga i dvaput treća. Na međužupanijskom natjecanju iz logike osvojila je drugo mjesto, kao i na međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskoga Crvenog križa.
Una je i svestrana sportašica. Kao članica školske ekipe na županijskim natjecanjima u odbojci, badmintonu, atletici, krosu, stolnom tenisu i futsalu postigla je impresivan niz rezultata: osam prvih mjesta, pet drugih mjesta i dva treća mjesta. U odbojci i badmintonu sudjelovala je i na regionalnim te državnim natjecanjima na kojima su najbolji ostvareni rezultati dva druga mjesta.
U slobodno vrijeme Una trenira kickboxing i taekwondo te i tu postiže izvanredne rezultate: svjetska je prvakinja u kickboxingu 2018. godine, a  na europskom prvenstvu 2019. godine bila je brončana. Osim toga, četiri puta  osvaja svjetski kup, tri puta europski kup i četiri puta državno prvenstvo.
Uz brojne školske i sportske obveze, Una se uključivala i u različite izvannastavne aktivnosti: članica je Školskog sportskog društva Marul, bavila se volontiranjem, a sudjelovala je i u projektima iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.
Za Unu Maravić organizirano je primanje i u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina na kojemu je  ravnatelj Ivan Roštaš uručio  Uni prigodnu nagradu.

Valerija Ivanac Jelenčić, prof.

Link (Knowledge of new addictions):