Aktivnosti u knjižnici

Sve aktivnosti koje su vezane za školsku knjižnicu tijekom školske godine provode se prema Godišnjem planu i programu školske knjižnice.

Vijesti....

Tulum s(l)ova

Autor: Damir Balković, 1. 11. 2011.

U petak, 28. listopada, u našoj školi proveden je projekt Tulum s(l)ova. Nazočno je bilo šesnaest učenika te profesorice Sanja Mrzljak i Maja Manceta i školski knjižničar prof. Damir Balković. Aktivnosti su započele u 19,00 sati, kako je i predviđeno, usvajanjem pravila ponašanja na Tulumu, a nakon toga krenuli smo igrati društvene igre.

Odlučili smo se za Pričam ti priču i Otkrij tko je zagonetna osoba. Učenicima je bila zanimljivija druga igra.

U 20,00 sati započelo je ceremonijalno čitanje. Prvo je knjižničar pročitao jedan tekst, a zatim su i svi sudionici čitali svoje tekstove koje su pripremili za taj susret.

Nakon čitanja, trebali smo pogledati neki film ili provesti neku drugu aktivnost. Međutim, DVD player je bio u kvaru, a i učenici su bili prilično umorni jer su poslije podne imali sedam sati te smo se dogovorili da ćemo ići kući. Knjižničar je podsjetio da tim susretom nije završen Tulum s(l)ova, nego da tek sada slijedi druga faza projekta, u kojoj učenici trebaju izaći u lokalnu zajednicu, gdje će volonterskim akcijama čitanja iz užitka promovirati čitanje.
Ostale fotografije dostupne su u fotogaleriji.
O projektu Tulum s(l)ova ima više na http://www.skole.hr/vijesti/od-svuda?news_id=6438

Link (Knowledge of new addictions):