Aktivnosti u knjižnici

Sve aktivnosti koje su vezane za školsku knjižnicu tijekom školske godine provode se prema Godišnjem planu i programu školske knjižnice.

Vijesti....

Matošu u spomen

Autor: Damir Balković, 17. 3. 2014.

Gotovo u cijeloj Hrvatskoj obilježava se danas sjećanje na Antuna Gustava Matoša, velikog hrvatskog pjesnika, novelista, putopisca, kritičara, polemičara i feljtonista. Matoš je umro na današnji dan prije sto godina u 41. godini života od raka grla. Možemo slobodno reći - prerano.

Iako je iza njega ostalo puno poznatih i manje poznatih djela, njegov bi književni opus bio znatno bogatiji da ga nije pokosila smrt.
Učenici trećih razreda gimnazije upoznali su danas Matoševo književno stvaralaštvo u našoj školskoj knjižnici, mogli bismo reći - onako kroz igru. Igrom pantomime otkrivali su naslove pojedinih djela i tada ih čitali jedni drugima. Rješavali su kviz o Matoševom životu i stvaralaštvu te igrom pridruživanja fotografija određenim djelima još više približili Matoša sebi.

Da se upozna Matoš i njegovo stvaralaštvo, nije dovoljan jedan školski sat, stoga će se naši učenici baviti Matošem i u narednim satima hrvatskoga jezika.

Ostale fotografije pogledajte u albumu Matošu u spomen.