Vijesti o državnoj maturi

Obavijest o podjeli svjedodžba/potvrda o položenim ispitima prvoga roka državne mature u šk. god. 2022./2023.

Autor: Sandra Bošnjak, 20. 7. 2023.

1. UČENICI KOJI SU OVE GODINE ZAVRŠILI 4.RAZRED U SREDNJIM ŠKOLAMA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Učenici gimnazija i učenici strukovnih škola preuzimaju svjedodžbe/potvrde u svojim školama prema rasporedu koji je odredila škola.

Učenici koji imaju neopravdani izostanak s ispita dužni su uplatiti zaduženje za ispit s kojega su izostali, kako bi im se ispisale svjedodžbe/potvrde. Zaduženje i podatci za uplatu vidljivi su na stranici učenika na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate. Ispit/ispite je potrebno što prije platiti i skeniranu uplatnicu poslati na e-adresu uplata.dm@ncvvo.hr.

2. UČENICI KOJI SU PRETHODNIH GODINA POLAGALI ISPITE DRŽAVNE MATURE U SVOJIM ŠKOLAMA
Učenici koji nisu ranije preuzeli svjedodžbe/potvrde za ispite koje su položili u svojoj školi prethodnih godina, trebaju se javiti u školu radi preuzimanja.
3. KANDIDATI IZ ŠKOLA ZA OBRAZOVANJE ODRASLIH
Kandidati iz škola za obrazovanje odraslih preuzimaju potvrde 21. srpnja 2023. godine u prostorijama Pučkoga otvorenog učilišta, Ulica grada Vukovara 68, Zagreb od 9.00 do 18.00 sati. Kandidati iz Birotehnike – Centra za dopisno obrazovanje u Zagrebu preuzimaju svjedodžbe/potvrde u svojoj školi.
4. PRISTUPNICI (svi koji nisu redovni učenici, prošlogodišnji maturanti koji su ove godine ponovno polagali ispite i kandidati iz Bosne i Hercegovine) preuzimaju potvrde s ljetnoga roka 2023. godine 21. srpnja od 9.00 do 18.00 sati u prostorijama Pučkoga otvorenog učilištaUlica grada Vukovara 68, Zagreb.
Potvrde se nakon toga datuma mogu preuzeti u prostorijama Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Damira Tomljanovića-Gavrana 11, Zagreb, radnim danom između 8.00 i 16.00 sati.
Pristupnici koji ne mogu osobno preuzeti potvrde, mogu ovlastiti drugu osobu za preuzimanje uz punomoć ovjerenu kod javnoga bilježnika ili zatražiti slanje poštom.
Pristupnici koji žive izvan Zagreba mogu zatražiti slanje potvrda poštom popunjavajući zahtjev za dostavu poštom (plaćanje po preuzimanju) i slanjem zahtjeva na e-adresu dokumenti.dm@ncvvo.hr . U zahtjevu treba navesti osobne podatke i adresu na koju se dokumenti šalju ili podatke druge osobe na čiju adresu se navedeni dokumenti šalju.
Pristupnicima izvan Republike Hrvatske nismo u mogućnosti poslati potvrde o položenim ispitima državne mature poštom.
Pristupnici koji nisu preuzeli potvrde prethodnih godina, a pisali su ispite u ispitnim centrima, ne mogu ih preuzeti 21. srpnja 2023. godine u Pučkom otvorenom učilištu Zagreb, nego nakon toga datuma u prostorijama Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Damira Tomljanovića-Gavrana 11, Zagreb."

Alen Đurasek, prof., ispitni koordinator