Izleti, ekskurzije, terenske nastave

Na ovim stranicama možete se prisjetiti naših nedavnih izleta, ekskurzija i terenskih nastava. Nadamo se kako će vam se ovaj kutak naše web stranica svidjeti. Uživajte!

Izvješća s naših stručnih ekskurzija

Autor: Zorislav Jelenčić, 7. 2. 2017.

U petak, 3. veljače 2017. godine, sedamdesetak učenika završnih razreda opće gimnazije i ekonomije Srednje škole Marka Marulića Slatina u sklopu terenske nastave i provedbe međupredmetne teme Građanski odgoj i obrazovanje posjetili su  Hrvatski sabor. Posjet je uključivao nazočnost samoj sjednici Hrvatskog sabora na galeriji, razgledanje zgrade Sabora te razgovor s  desetak saborskih zastupnika u maloj vijećnici.

U nastavku terenske nastave učenici su posjetili Hrvatsku narodnu banku, Zagrebačku  burzu te izložbu Dimitrija Popovića – Retrospektiva 1966. - 2016. u galeriji Klovićevi dvori.

Voditelji terenske nastave bili su Matija Gosler, Robert Nikčevski, Željko Milnović i Zorislav Jelenčić te razrednice Željka Balković, Anica Krpačić i i Mirta Drokan.
Nakon povratka učenici su elektronski putem poslali osvrte o svojim dojmovima. Navodimo Markov koji sažima mišljenja učenika.

Kako nam se ukazala prilika uživo razgovarati sa saborskim zastupnicima, očekivalo se da će nam, gledajući nas u oči, dati prave, direktne odgovore na aktualno pitanje današnjice – što s mladima u Hrvatskoj i kako zaustaviti njihov odlazak.  Međutim, dobili smo isprazne, puno puta izgovorene riječi koje smo u prilici čuti svakoga dana gledajući TV ekrane, kao da gospodu političare niti najmanje ne dira što su okruženi mladim ljudima koji ne vide perspektivu u bliskoj budućnosti.  Istina je da sam naučio nešto novo, a to je da postoji razlog zbog kojeg ne može bilo tko postati saborskim zastupnikom  – potrebno je imati talent govora, ali ga upotrijebiti prema pravilu „govorite ljudima ono što žele čuti“. Napuštamo Sabor puni optimizma znajući da će naši saborski zastupnici poduzeti sve kako bi spriječili odlazak mladih u inozemstvo jer moramo vjerovati kako će se situacija u bliskoj budućnosti drastično promijeniti. Tako nam je barem rečeno.

Ostale fotografije pogledajte u albumu Slatinski maturanti posjetili Hrvatski sabor, Hrvatsku narodnu banku, Zagrebačku burzu te izložbu Dimitrija Popovića.