Izleti, ekskurzije, terenske nastave

Na ovim stranicama možete se prisjetiti naših nedavnih izleta, ekskurzija i terenskih nastava. Nadamo se kako će vam se ovaj kutak naše web stranica svidjeti. Uživajte!

Izvješća s naših stručnih ekskurzija

Posjet Hrvatskom Saboru i Muzeju Iluzija Između realnosti i iluzija

Autor: Zorislav Jelenčić, Matija Gosler, 10. 2. 2018.

Završni razredi opće gimnazije u sklopu kurikula geografije, politike i gospodarstva te likovne umjetnosti posjetili su 7. veljače 2018. godine Hrvatski Sabor i Muzej Iluzija u Zagrebu.

Središnji događaj aktivnosti maturanata bio je obilazak Hrvatskog Sabora, upoznavanje sa strukturom rada središnjeg zakonodavnog tijela Republike Hrvatske te razgovor s zastupnicima IV izborne jedinice. Na razgovor s maturantima odazvali su se Ivan Pernar, Josip Đakić, Vesna Bedeković, Tomislav Žagar i Željko Glasnović. Od regionalnog preustroja do kurikularne reforme pretresle su se teme u raspravi maturanata i zastupnika.

Ipak, uzbuđenje koje je priredio Muzej Iluzija ostavio je duboki trag u razgovorima u autobusu na putu do Slatine. Obilazak i maštanje s pitanjem: „Pa kako sad to?“ nekim učenicima nije bilo dovoljno 45 minuta u muzeju. „Ne idem doma dok ne otkrijem/složim/saznam kako!“ Samo da motivacija na ovoj razini ostane i u školskim klupama.

Izložbu Vlahe Bukovca - Pariško razdoblje 1877. – 1893. posjetile su osam učenica gimnazije u pratnji profesora Zorislava Jelenčića i Roberta Nikčevskog. Galerija Klovićevi dvori iz Zagreba i Kuća Bukovac u Cavtatu predstavili su Bukovčev život i rad u Parizu od 1877. do 1893. godine, te njegovu afirmaciju u Engleskoj, Crnoj Gori, Srbiji kao i buđenje domaće likovne sredine u Dalmaciji. Više o izložbi pročitajte na poveznici Izložba Vlahe Bukovca.

Voditelji terenske nastave bili su Matija Gosler, prof. geografije i povijesti,  Zorislav Jelenčić, prof. ruskog jezika i književnosti i filozofije te Robert Nikčevski, prof. filozofije i povijesti umjetnosti.

Ostale fotografije pogledajte u albumu Posjet Hrvatskom Saboru i Muzeju Iluzija Između realnosti i iluzija.