MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA GLOBE ŠKOLA

Autor: Matija Gosler, 13. 3. 2018.

Gimnazija Petar Preradović u Virovitici bila je domaćin 9, ožujka 2018. godine Međužupanijske Smotre GLOBE škola s područja Virovitičko-podravske, Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije. Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjeluje u provođenju GLOBE Programa od 2009. godine te su prošlogodišnji rad na Smotri prezentirali Arijan Medvedi, Vlatka Pačarić i Sonja Prebeg.

Nakon uvodnog pozdrava ravnateljice Gimnazije Petar Preradović u Virovitici, prof. Jasminke Viljevac, učenici su u desetminutnim prezentacijama predstavili rad škole u razdoblju od 10. ožujka 2017. do 9. ožujka 2018. godine. Prezentaciju aktivnosti izvannastavne grupe Globovaca naše škole možete pogledati ovdje. Učenici su predstavili projekt „Kolekcija ljeto/zima“ koji je prihvaćen od strane recezenata i predložen za Državnu Smotru GLOBE škola Hrvatske.

Na Međužupanijskoj smotri sudjelovalo je četiri osnovne škole i tri srednje škole. Uz službenog vodića grada, nakon izlaganja učenici su s mentorima posjetili Dvorac Pejačević) te crkvu sv. Roka sagrađenu u stilu baroka iz 18. stoljeća.

Aktivnosti i redovita mjerenja prema protokolima GLOBE Programa osigurali su dobre rezultate svih sudionika Smotre. S nadom u plasman na Državnu Smotru GLOBE škola svih sudionika Smotre prof. Borna Louvre zatvorio je ovogodišnju Međužupanijsku Smotru GLOBE škola.

Pripremio: Matija Gosler, voditelj GLOBE Programa