Međužupanijska smotra GLOBE škola

Autor: Matija Gosler, 13. 3. 2013.

U ponedeljak, 11. ožujka 2013. godine održana je međužupanijska smotra GLOBE škola na području Virovitičko-podravske, Koprivničko-križevače i Bjelovarsko-bilogorske županije. Domaćin Smotre bila je Osnovno škola Vladimir Nazor u Virovitici.

Rad naše škole u proteklih godinu dana predstavili su učenici 3. razreda GLOBE grupe; Lucija Butorac, Lea Macinger i Antonija Peršić. Nakon uvodnih riječi domaćina, Smotru je otvorila pročelnica županijskog ureda za društvene djelatnosti, gđa. Vesna Šerepac.

Otvaranje međužupanijske GLOBE smotre

Naša škola je prikazala prošlogodišnji rad u obliku Powerpoint prezentacije. Uz prikaz mjernih postaja i podataka koje tjedno mjerimo na spomenutim postajama, prikazani su i dnevni podaci o naoblaci i vrsti oblaka. Učenice su istaknule upotrebnu vrijednost GLOBE protokola i baze podataka s GLOBE servera u nastavi biologije, kemije i geografije. Prikaz brojnih aktivnosti GLOBE grupe, od sudjelovanja na Državnoj smotri GLOBE škola u Labinu do predstavljanja GLOBE Programa u ljetnoj školi demokracije u istoimenom gradu, nastavak je izvješća o radu naše grupe i škole u prošloj godini. Suradnja naše grupe proširila se izvan granica grada, te je ostvarena videokonferencija i webinar s XV. gimnazijom iz Zagreba.

Prezentacija Srednje škola Marka Marulića Slatina Info-pano međužupanijske smotre

Nakon predstavljanja rada svih škola, domaćin natjecanja priredio nam je obilazak grada Virovitice, posjet baroknoj crkvi sv. Rok i crkvenom muzeju te posjet Muzeju grada Virovitice u dvorcu Pejačević. Povratkom u Osnovnu školu Vladimir Nazor uslijedila je podjela pohvalnica učenicima na prikazanim prezentacijama i zahvalnice mentorima deset škola koje su sudjelovale na ovogodišnjoj Smotri. Međužupanijsko povjerenstvo naglasilo je prijavljivanje svih škola koje su sudjelovale na međužupanijskoj smotri zbog uspješnog i kontinuiranog rada za Državnu smotru GLOBE škola.

Barokna crkva sv. Roka Virovitica