Slatinski gimnazijalci treći u državi na kvizu Koliko poznaješ Hrvatski sabor

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 3. 2023.

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizirala je treće online kviz-natjecanje o poznavanju Hrvatskoga sabora za učenike hrvatskih srednjih škola. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovali su srednjoškolci iz 52 škola diljem Hrvatske, ukupno 156 učenika raspoređenih u tročlane natjecateljske timove škola, pri čemu je svaki učenik u timu imao svoju zamjenu. Ekipa gimnazijalaca Srednje škole Marka Marulića Slatina u sastavu Luka Šabić, Noa Fazekaš i Valentino Đumlija (i njihove zamjene: Dominik Gaća, Lorena Bocor i  Mateja Podolski) osvojila je treće mjesto s postignutih 86 od mogućih 90 bodova. Mentor učenicama i učenicima  bio je profesor Zorislav Jelenčić,  a tehničke uvjete osigurala je profesorica Ksenija Rastija.

Učenici su iz informatičkih učionica u svojim školama odgovarali na 30 pitanja u vremenu od 30 minuta. Svaki je učenik u tročlanom timu na svom računalu rješavao natjecateljski test, a rezultat tima je zbroj osvojenih bodova svakog člana tima. Svi učenici koji su sudjelovali na kvizu dobit će pohvalnice, a svi mentori i škole zahvalnice Hrvatskoga sabora za sudjelovanje na kvizu, dok će učenici tri najbolja tima dobiti prigodne nagrade predsjednika Hrvatskoga sabora, pa tako i učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina. Zanimljivo je da su učenici naše škole kviz riješili u vremenu od 34 minute (od mogućih 90 minuta).

Fotka: Valentino Đumlija (drugi slijeva), Luka Šabić (treći slijeva), Zorislav Jelenčić (četvrti slijeva), Noa Fazekaš (zadnji desno)

Zorislav Jelenčić, prof.