Školska 2021./2022. godina

Ekonomci na „Hacknite 2.0“ – državnom natjecanju

Autor: Sandra Bošnjak, 28. 10. 2021.

15. 16. i 17. listopada 2021.g. u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i odjela za Nacionalni CERT – CERT.hr u suradnji s Fakultetom za elektrotehniku i računarstvo – FER održano je državno natjecanje „Hacknite 2.0“ u obliku CTF-a (Capture the Flag) namijenjeno srednjoškolskim timovima.

Cilj natjecanja je proširiti svijest o važnosti primjene sigurnosnih mjera te izbjegavanju i ispravljanju mogućih sigurnosnih propusta u programskom kôdu, postavkama ili nekoj drugoj komponenti računalnog sustava.
Pravo sudjelovanja na natjecanju imali su svi učenici srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Na natjecanju je sudjelovalo 255 učenika, odnosno 51 tim iz više od 30 srednjih škola.
Našu školu predstavljali su i učenici zanimanja ekonomist okupljeni u 7 timova pod nazivima „Bond007“, „Žuti Đuro“, „Žestoka petorka“, „Marsovci“, „Gormiti“, „Zebrice“, i „Winxice“ pod vodstvom mentora prof. Željka Milnovića.

Najbolji rezultat ostvario je tim „Gormiti“ kojeg čine učenici trećeg razreda ekonomije : Nikola Brnada, Ivano Kumrić, Matej Božurić, Vanesa Grabar i Nikolina Molnar.

Na službenoj stranici natjecanja (https://hacknite.hr/scoreboard) dostupan je poredak timova, a službeni rezultati su dostupni na stranici CERT-a.

Čestitke svim natjecateljima a posebno najboljima.

Puno uspjeha na budućim natjecanjima.

Državno natjecanje "Hacknite 2.0" - Kibernetička sigurnost

TIM Žuti Đuro 2 ek.

1. Gabriela Tunić
2. Anamaria Podhraški
3. Luna Mandić
4. Mateja Sopjanac
5. Dragana Simić

TIM Žestoka petorka 2 ek.

1. Valerija Majer
2. Ana Cvetičanin