Županijsko natjecanje iz povijesti

Autor: Sandra Bošnjak, 16. 3. 2023.

Osnovna škola Eugena Kumičića bila je domaći županijskog natjecanja iz povijesti u utorak 14. ožujka. Našu školu su predstavljali učenici prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda opće gimnazije. Postigli su slijedeći uspjeh:

U kategoriji prvih razreda srednjih škola učenik Karlo Martinović osvojio je 1. mjesto, Kristijan Škrnički 5. mjesto i Lana Medved 8. mjesto. U kategoriji drugih razreda učenice Gabrijela Behin i Eva Grahovac osvojile su 6. i 10. mjesto. Učenik Dominik Gaća u kategoriji trećih razreda osvojio je 1. mjesto, Matej Tokić 3. mjesto i Valentino Đumlija 8. mjesto. U kategoriji 4. razreda pobijedio je učenik Luka Šabić, a Leon Despotović i Mihael Varenica osvojili su 4. i 8. mjesto. Mentorica učenicima prvih i četvrtih razreda bila je Mirjana Drenski, a učenicima drugih i trećih razreda prof. Dario Kovač.

Čestitamo svim učenicima na postignutim rezultatima, a učenicima koji će se plasirati na državno natjecanje želimo puno uspjeha.

Mirjana Drenski