U prezentaciji predstavljamo aktivnosti učenika i nastavnika škole u ovoj školskoj godini.

Aktivnosti za Dan škole

DAN ŠKOLE - Noć knjige

Autor: Sandra Bošnjak, 23. 4. 2015.

Noć knjige je manifestacija kojom se afirmira ljubav prema knjizi i čitanju, a kojom se obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava. Povodom Noći knjige i obilježavanja Dana škole u školskoj knjižnici održan je prigodan program s početkom u 18 sati. Pristune je pozdravio školski knjižnjičar Damir Balković te se kratko osvrnuo na manifestaciju Noć knjige i natjecanje Čitanjem do zvijezde.

Nakon uvodnog govora natjecatelji državnog natjecanja Čitanjem do zvijezda predstavili su romane čija je tema roman za mlade (YA literatura), a to su D'Avenia, Alessandro: Bijela kao mlijeko, crvena kao krv, roman Ante Tomića Punoglavci i roman U divljini Jona Krakauera. Za svaki od romana učenici su ukratko opisali radnju romana, bilješke o piscu, najdraži citat te mišljenje o djelu. Učenici Alen Mikec i Senna Šimek predstavili su roman U divljini, Snježana Ostojić i Manuela Mustafi roman Bijela kao mlijeko, crvena kao krv, a Lucija Kovačec i Lejla Kordić roman Punoglavci.

Svaki od natjecatelja i članova povjerenstva dobio je prigodan poklon te priznanje za sudjelovanje na svakoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda.

Druženju su nazočili učenici I.a opće gimnazije sa svojom profesoricom hrvatskog jezika Željkom Orban.