> Projekti  > ERASMUS +

Posjet učenika iz Rumunjske - peti dan

Autor: Kata Vidaković, 2. 5. 2024.

Petak, 26. travnja 2024.

Učenici i profesori uključeni u Erasmus+ projekt 26. travnja 2024. zajedno su s gostima iz Rumunjske posjetili naš glavni grad. Još pod dojmom uspješnog Sajma hobija, ekipa je širila pozitivnu energiju od samog polaska.

Po dolasku na Europski trg uputili su se u Kuću Europe. Kako je Erasmus+ europski projekt, zajedničko povezivanje s europskim vrijednostima uvelike je pridonijelo dubljem shvaćanju utjecaja Europske unije na živote mladih. Razgovor sa zaposlenicima u Kući Europe bio je val inspiracije za buduće projekte kojima će se Erasmus+ tim baviti.

Nakon izlaska iz Kuće Europe, Erasmusovci su na ulici zamijetili gospodina s reketom u ruci kako daje intervju – bio je to tko drugi nego Goran Ivanišević, legendarni hrvatski tenisač i donedavni trener trenutno najboljeg svjetskog tenisača. Budući da su svi bili nasmiješenih lica, Ivanišević je odmah pristao na grupnu fotografiju.

U još veselijem izdanju, Erasmusovci su krenuli prema zagrebačkoj katedrali. Putem su proučili i gostima iz Rumunjske prezentirali maketu grada te im usput pružili priliku za kupovinu materijalnih uspomena u obližnjoj suvenirnici. Nakon posjeta katedrali, svi su se spustili do glavnog trga na ručak i zajedničko druženje.

Obilazak se nastavio kulturološkim obilaskom Trga bana Josipa Jelačića i dolaska na Gornji grad uspinjačom gdje je panoramski pogled zadivio goste iz Rumunjske. Nakon obilaska Gornjeg grada, ekipa je iskoristila posljednje sate druženja u autobusu tijekom povratka. Neki u Slatinu, neki u Brad, Erasmusovci su se rastali i poželjeli si sretan put. Do mobilnosti!

učenica Gita Špoljarić, 2.a