> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Srednja škola Marka Marulića Slatina od 01.09.2019. u provedbi je projekta ERASMUS+

Autor: Kata Vidaković, 26. 8. 2019.

Projektu  pod nazivom: Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa  (CRESMO-CREative School MakeOver) dodijeljena su bespovratna financijska sredstva u iznosu 7.134,00 EUR-a. Škola se prijavila na natječaj Agencije za mobilnost i programe Europske unije u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Razlog našeg prijavljivanja na natječaj je potreba da odgojno-obrazovni djelatnici naše škole steknu jedinstveno iskustvo u međunarodnom stručnom usavršavanju.

U razvojnom planu škole predviđeno je da se nastavnici, stručni suradnici i ravnatelj kontinuirano usavršavaju u inovativnim pedagoškim pristupima. Kako bi se unaprijedilo podučavanje i učenje potrebno je razmjenjivanje iskustava u široj europskoj zajednici i primjena pristupa učenju usmjerenog prema učenicima. Profesionalni razvoj u programima mobilnosti izravno je povezan i s potrebom za većom međukulturalnom osviještenošću.

U projektu će se provesti tri mobilnosti:

1. Željka Korlević, profesorica matematike, sudjelovat će u Helsinkiju na strukturiranom tečaju FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover u trajanju šest dana.
  1. Sanja Špoljarić, profesorica Engleskog jezika putuje na šest dana u Londonu radi sudjelovanja na  strukturiranom tečaju pod nazivom Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language.
  1.  Matija Gosler, profesor Geografije i Povijesti otputovat će na šest dana na Tenerife   radi sudjelovanja na Intercultural Communication Competence.

Provedbom navedenih mobilnosti: unaprijedit će se kvaliteta obrazovanja, proširiti znanja o korištenju IKT u procesu poučavanja, unaprijediti vještine upravljanja razredom, poboljšati jezične kompetencije i međukulturalna osviještenost nastavnika i učenika, proširiti pogled na obrazovanje te će se razviti europska dimenzija škole.