preskoči na sadržaj

Srednja škola Marka Marulića Slatina

 > Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje. 

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.


 

Izvješće nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta

Autor: Željka Korlević, 12. 9. 2019.

Izvješće
nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta 2019-1-HR01-KA101-060710
Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) provedene u periodu od 02. do 07. rujna 2019. Helsinki, Finska.

Vrsta aktivnosti: Strukturirani tečaj FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover u trajanju od 6 dana.

1. dan  (ponedjeljak 02.09.2019.)

  • upoznavanje i formiranje skupine: na tečaju sudjeluje 19 sudionika iz europskih zemalja: Italije, Bugarske, Njemačke, Grčke, Hrvatske i sa Cipra, a voditelj tečaja je Aljoša Pažin iz Hrvatske.
    Službeni jezik tečaja: engleski.
    Sudionici su dobili priliku da se kratko predstave i iskažu svoja očekivanja.
  • Flipped Clasroom: utjecaj tehnologije na proces učenja i poučavanja i važnost STEM područja u 21.stoljeću; upoznavanje sa konceptom obrnute učionice.

 

2. dan (utorak, 03.09.2019.)

  • Flipped Clasroom: primjeri iskustva; koje su prednosti i nedostaci; kako iskoristiti prednosti; primjeri primjene; ideje o primjeni u svojoj školi/u svom radu;
  • alati za provodjenje nastave po principu obrnute učionice: virtualna učionica (Edmodo, Google Classroom, Geogebra)
  • Obrazovni sustav u Finskoj
  • Intercultural Meeting: vrijeme za predstavljanje svog kraja/svoje zemlje .

 

 

 

3. dan (srijeda, 04.09.2019.)

  • posjet školi Puistopolku School- radi se o osnovnoj školi u jednom od Helsinških kvartova. Škola je poznata po „no stress“ nastavi, a jedna od specifičnosti je i to da svi hodaju bosi. To znači da su i nas doslovno izuli.

 

  • U  finskom se školstvu opterećenje na djecu povećava vrlo dozirano. U ranijoj dobi velikim dijelom nastava se posvećuje razvoju osobnosti i jakih strana djeteta i to često kroz aktivnosti koje su izrada različitih predmeta ili boravak i učenje u prirodi. Škola je opremljena prostorima i opremom za takav rad.

 

 

4. dan (četvrtak, 05.09.2019.)

  • alati za provođenje nastave po principu obrnute učionice: alati koji omogućavaju dijeljenje sadržaja odnosno zajednički rad i suradnju: Google Disc, , OneDrive, Dropbox, Office365, bitly; kvizovi koji se koriste za formativno vrednovanje poput Kahoot-a, Plickers-a, Socrative-a.

 

5. dan (petak, 06.09.2019)

  • Gamification i Game-based Leraning
  • Radionica 1: uporaba Classcraft alata u nastavi;
  • Radionica 2: rad s micro:bit sklopovima.
  • Evaluacija i dodjela certifikata.

 

6. dan (subota, 06.09.2019)

Kulturna suradnja – izlet trajektom u Tallin, Estonia uz razmjenu iskustava i druženje

 

Velika vrijednost ovog i ovakvog tečaja je susret nastavnika iz različitih zemalja i mogućnost razmjene ideja i iskustava. Osim što smo stekli nova znanja sudjelujući u planiranom radu, mnogo smo naučili jedni od drugih. Uspostavljena je veza među sudionicima koja će zasigurno pomoći u daljnjoj izmjeni ideja i iskustava i imati pozitivni utjecaj kako na naš rad, tako i na rad naših ustanova.

Sudjelovanje u Erasmus+ projektima je jedno vrlo pozitivno i nadahnjujuće iskustvo koje nosi samo pozitivne efekte.

U Slatini, 12.rujna 2019.

Željka Korlević
Srednja škola Marka Marulića Slatina




Popis udžbenika

Raspored zvona


 

 

eTwinning

Pano tjedna


Tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje glasi: „Investiraj u naš planet“. Učenici naše škole na panou su zorno prikazali posljedice utjecaja čovjeka na naš planet te predložili konkretne aktivnosti koje možemo i trebamo poduzeti. Materijale za pano prikupili su učenici: Tereza Đorđević (2.a) , Anamaria Jokić (3.a), Valentino Đumlija (3.a), Ines Schweigert (4.b) dok su u izradi panoa sudjelovale učenice: Lana Kovačević (3.a), Gabriela Kovačević (3.a), Ines Schweigert (4.b) i Izabela Štimac (4.b). Mentor učenicima je profesorica Dragana Medved.

Instagram
Školska zadruga "SLATINA"
Škola na društvenim mrežama



Školska zadruga

Pronađite nas i na:


Š K O L S K I V R T


CMS za škole logo
Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ss.marka.marulica@vt.t-com.hr
preskoči na navigaciju