Moje zanimanje je …

Autor: Sandra Bošnjak, 17. 4. 2023.

U utorak, 4. travnja na Satu razrednika u sklopu projekta Moje zanimanje je…  još jedno iskustvo studiranja u inozemstvu podijelila  nam je Larisa Gerenčir. Po završetku gimnazijskog programa u našoj školi Larisa je svoje školovanje nastavila u engleskom gradu Sheffieldu gdje je upisala studij ruskog i kineskog jezika. Nakon prve godine fakulteta otputovala je, prema studijskim pravilima, u Kinu kako bi usavršila jezik. Iako je uspjela u tomu, njezin je boravak, nažalost, prerano prekinula pandemija zbog koje se morala  vratiti u Englesku.

Nakon uspješno  završenog preddiplomskog studija u Sheffieldu Larisa je nastavila studirati kognitivnu lingvistiku u Barceloni, gdje osim studiranja, danas živi i radi. Zahvaljujemo joj na dolasku i predavanju u našoj školi, podijeljenim savjetima, iskustvima i nesebično ukazanoj pomoći učenicima koji će krenuti njezinim stopama.

U nastavku možete pogledati Larisin video sa studijskog usavršavanja u Kini sa  svjetski prepoznatljivim lokacijama kineske baštine  http://bitly.ws/CPUQ

Autorica: Željka Orban, prof.