Kutak za projektni trenutak

PROJEKT „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“

Autor: Željko Milnović, 10. 2. 2019.

Održana prva radionica iz digitalne pismenosti za učenike „Izrada multimedijskih sadržaja“

Naša škola, uz srednje škole naše županije, uključena je u projekt „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“.
Strukovna škola Virovitica prijavitelj je projekta, ukupna vrijednost projekta iznosi 1.412.696,22 kn, a trajanje projekta je 24 mjeseca, počevši od 30. studenoga 2017. godine.

Cilj projekta jest nizom projektnih aktivnosti, a posebno edukacijom, proširiti kompetencije ravnatelja, nastavnika i učenika iz financijske i digitalne pismenosti. Nastavnici i ravnatelji realizirali su edukaciju iz financijske i digitalne pismenosti, a sada su s edukacijama počeli učenici drugih razreda ekonomije i gimnazije.

Partneri na projektu su osnivač srednjih škola Virovitičko-podravska županija i sedam srednjih škola VPŽ: Srednja škola Marka Marulića Slatina, Industrijsko obrtnička škola Slatina, Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, Tehnička škola Virovitica, Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače, Srednja škola „Stjepan Ivšić“ Orahovica i Gimnazija Petra Preradovića iz Virovitice.

Ciljane skupine u projektu „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“  su 24 odgojno-obrazovna djelatnika (8 ravnatelja i 16 nastavnika) iz srednjih škola VPŽ kojima je Županija osnivač) i 160 učenika srednjih škola (po 20 učenika iz svake škole, uključujući i učenike s teškoćama u razvoju)

Nastavnici će ovom edukacijom podići razinu svojih kompetencija, primijeniti inovativne pristupe u poučavanju, razviti i uvesti nove kurikule – fakultativni predmeti iz financijske i digitalne pismenosti. Bit  će osposobljeni novostečena znanja prenositi  generacijama učenika koji nam dolaze. Učenici će nakon edukacija iz financijske pismenosti postati odgovorniji potrošači,shvatiti važnost štednje, shvatiti da je upravljanje novcem cjeloživotni proces koji se neprestano nadograđuje, upoznati financijske proizvode iz svog okruženja i biti sposobni koristiti ih u budućnosti.

U četvrtak, 07. veljače 2019. održana je prva radionica iz digitalne pismenosti pod nazivom  „Izrada multimedijskih sadržaja“. Na radionici je sudjelovalo 20 učenika iz drugih razreda ekonomije i gimnazije.

Slijedeća radionica najavljena je za četvrtak, 14. veljače 2019.