Naše školske reportere čini 15 učenika koji su uključeni u projekt InMedias ReStart (gimnazija, ekonomija, elektrotehnika i agroturistički tehničar).

Uloga reportera je da prate sva događanja u školi i izvan škole posebice ako sudjeluju u izvannastavnim aktivnostima - terenske nastave, školski volonteri, rad školske zadruge, obilježavanje važnih datuma i sl.

Svi učenici redovito prikupljaju fotografije i video zapise koje zatim dostavljaju učenicima 2. razreda elektrotehničar. Prikupljene fotografije i videozapise  obrađuju u odabranim programima, a konačne uratke objavljuju na službenoj web stranici škole i društvenim mrežama: facebook stranici, instagramu i na službenom YouTube kanalu škole.

Dani medijske pismenosti

Autor: Marina Ivoš, Sandra Bošnjak, 12. 4. 2019.

Dani medijske pismenosti obilježavaju se od 8. do 12. travnja 2019. godine. Interes za ovu temu pokazali su i učenici naše škole. Tako su učenici 1. razreda eksperimentalnog programa "Škola za život" (1.att i 1.el) i učenici 2. razreda zanimanja Elektrotehničar i Agroturistički tehnicaj izradili anketu sa svojim profesoricama Sandrom Bošnjak i Marinom Ivoš.

Anketa je anonimna i namijenjena je učenicima. Medijska je pismenost vrlo zanimljiva tema. Danas svi imaju pristup medijima. Učenici trebaju kritički promišljati o medijima i postati odgovorni medijski korisnici. Medijska pismenost se smatra jednim od najvažnijih oblika pismenosti 21. stoljeća.

Izvor: fotografije: http://www.media.ba/sites/default/files/styles/large/public/mil_clicks_unesco.png?itok=qPtGRsLq