Naše školske reportere čini 15 učenika koji su uključeni u projekt InMedias ReStart (gimnazija, ekonomija, elektrotehnika i agroturistički tehničar).

Uloga reportera je da prate sva događanja u školi i izvan škole posebice ako sudjeluju u izvannastavnim aktivnostima - terenske nastave, školski volonteri, rad školske zadruge, obilježavanje važnih datuma i sl.

Svi učenici redovito prikupljaju fotografije i video zapise koje zatim dostavljaju učenicima 2. razreda elektrotehničar. Prikupljene fotografije i videozapise  obrađuju u odabranim programima, a konačne uratke objavljuju na službenoj web stranici škole i društvenim mrežama: facebook stranici, instagramu i na službenom YouTube kanalu škole.

Dan škole 2019.

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 5. 2019.

Dan Srednje škole Marka Marulića Slatina obilježen je nizom svečanih, ali i zabavnih aktivnosti. Za početak, 29. travnja organizirano je dobrovoljno darivanje krvi za građane, učenike i djelatnike škole na koje se odazvao velik broj učenika naše škole te im ovim putem zahvaljujemo.

Vijeće učenika organiziralo je turnir u malom nogometu u muškoj kategoriji. Finale su igrali učenici 4.EK/ATT i 3.ATT/PTO. Učenici 4.EK/ATT slavili s 3:0. Čestitamo im!

Službena proslava Dana škole održala se 6. svibnja. Započela je kvizom općeg znanja u kojemu su sudjelovali učenici 4.a, 4.b i 3.b opće gimnazije;  pobjednik je bila ekipa 4.a gimnazije, i njima također čestitamo.

Svečana sjednica nastavničkoga vijeća započela  je pozdravnim govorom ravnatelja, profesora Ivana Roštaša. Naši voditelji, Vlatka i Juraj, otvorili su kulturno-zabavni program u kojemu smo poslušali interpretaciju skladbe Edwarda Griega, March of the Dwarf, u izvedbi Karla Križeka. Pogledali smo i poslušali  dramske izvedbe učenica Vlatke Pačarić i Ramone Mikolić: Vlatkin  monolog iz romana Lovac u žitu i Ramonin  monolog iz romana Drugi peron, četvrti kolosijek. Kao i zabava, ljubav se u sve upliće pa smo tako čuli pjesmu Dobriše Cesarića Ljubav na njemačkom i francuskom jeziku koju su preveli učenici 3.a razreda gimnazije.

U nastavku programa okupljeni djelatnici, učenici i gosti pogledali su prezentaciju, koju je pripremila profesorica Sandra Bošnjak,  s pregledom svih aktivnosti i postignutih uspjeha učenika i nastavnika tijekom ove školske godine.

Prezentacija

Svečana sjednica zaključena je nastupom školskog benda koji je izveo pjesmu Prljavog kazališta –  Mi plešemo.

Čestitamo i zahvaljujemo svim sudionicima i djelatnicima Srednje škole Marka Marulića Slatina na uspješno i zabavno odrađenom Danu škole.

Ivona Lukić, 2.a opće gimnazije

U holu škole bila je postavljena prezentacija radova školske zadruge "SLATINA" i likovna izložba učenika naše škole.

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan škole 2019.