Ususret Valentinovu: Poezija za sve

Autor: Sandra Bošnjak, 14. 2. 2023.

U petak, 10. veljače ove godine, učenice 3.A gimnazije Anamarija Jokić, Lana Radić i Lana Kovačević i profesorice Dijana Fotez, Marina Ivoš i Silvija Štimac posjetile su posebne odjele Osnovne škole Eugena Kumičića. Ovaj posjet dogovoren je u sklopu provođenja međupredmetnog školskog projekta ''Svjetski Dan poezije'' koji provodimo od listopada 2022.

Povodom Valentinova, dana zaljubljenih, odlučili smo stihovima, pjesmom i plesom obogatiti svakodnevnicu mališana iz posebnih odjela kako bismo približili poeziju i najmlađim pripadnicima naše zajednice. Poznate su brojne dobrobiti poezije, a prije svega poezija olakšava izražavanje osjećaja i emocija.

Tako su učenici uživali u ljubavnim stihovima poznatog francuskog pjesnika Jacquesa Préverta. Učenica Lana Radić interpretativno je pročitala pjesmu ''Za tebe, ljubavi moja''. Prévert je pjesnik neposredne osjećajnosti, a pjesma obiluje slikovitim motivima. Učenica Lana Kovačević izradila je digitalne ilustracije motiva pjesme (ptice i cvijeće) koje su učenici nakon razgovora o osjećajima koje u njima pobuđuje pjesma obojali koristeći boje i tehniku po izboru.

Kako bi im bojanje proteklo u dobroj zabavi, učenice su im odsvirale i otpjevale nekoliko pjesama, te su učenici i zaplesali ples srca. Na samom kraju, uz slatku okrjepu, zajedno smo otpjevali pjesmu ''Kad si sretan'' te dogovorili novo druženje.

Kreativnu radionicu pripremile su profesorice Silvija Štimac, Dijana Fotez i Marina Ivoš.

Radujemo se sljedećem susretu s našim prijateljima iz OŠ Eugena Kumičića!

Silvija Štimac, Dijana Fotez i Marina Ivoš