Učenički okrugli stol poduzetništva

Autor: Željka Venus, 11. 4. 2016.

Dana 8. travnja 2016. godine, u prostorijama Hrvatskog doma u Slatini, održan je Učenički okrugli stol poduzetništva u sklopu projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“,  kroz koji je educirano 111 učenika kroz četiri faze:poduzetnik i poduzetništvo, osobne i među-osobne vještine, komunikacijske vještine i prezentacijske vještine.
Okrugli stol izvrsno je vodila  moderatorica - učenica Emica Puljek, članica školske zadruge „SLATINA“ Srednje škole Marka Marulića Slatina, pod vodstvom profesorice Željke Venus.

Sudionici  okruglog stola bili su: ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatina Danijela Maravić, dogradonačelnik grada Slatine Miroslav Venus, poduzetnici Marica Šomođi, Krešimir Marić i Robert Turkalj te voditelji učeničkih zadruga grada Slatine Đurđica Delić, Ksenija Vujanović (ravnateljica), Željka Venus i Natalija Vidak.

Rad okruglog stola  pozdravili su, Danijela Maravić ravnateljica Gradske razvojne agencije Slatina, Sanja Bošnjak obnašateljica dužnosti župana, Vesna Šerepac pročelnica županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničke djelatnosti, a riječi podrške radu školskih zadruga uputio je i slatinski dogradonačelnik Miroslav Venus. Naš rad pratili su ravnatelj naše škole Darko Špoljarič te brojni učenici i profesori.

Učenici su  prezentirali stečeno znanje , snalaženje s poduzetničkim pojmovima, njihovu viziju „tko je poduzetnik?“ i „na koji način postati poduzetnik?“ Prezentaciju naše zadruge izvrsno su prezentirale učenice Elena Vilk i Marta Koić.

Svaka učenička zadruga odabrala je jednog poduzetnika iz okruženja koji je po njihovom viđenju dobar primjer uspješnog i nadasve kreativnog poduzetnika. Odabir naše zadruge je Slatinčanin gospodin Krešimir Marić, graditelj tambura. U prilogu možete pogledati kratak film o njegovom radu koji smo izradili uz pomoć profesorica Željke Venus i Sandre Bošnjak te ga prikazali u sklopu prezentacije. Zahvaljujemo se gospodinu Krešimiru Mariću koji se odazvao našem pozivu te nam nesebično ispričao kako izrađuje to jest gradi tambure.

Svoja iskustva brojnim posjetiteljima prenijeli su slatinski poduzetnici Marica Šomođi, Krešimir Marić  i Robert Turkalj.

Okrugli stol proveden je uspješno, čemu svjedoči  i u potpunosti popunjena dvorana Hrvatskog doma.