Vijesti

Treće mjesto na državnom prvenstvu za rukometne genijalce, povijesna bronca zlatnog sjaja

Autor: Vladimir Borbaš, 9. 5. 2019.

Povijesni uspjeh za našu školu ostvarili su članovi školskog sportskog društva "Marul" Srednje škole Marka Marulića na završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske u rukometu za mladiće koje se održalo u Poreču od 04. do 06. svibnja 2019. godine.
Ovaj nevjerojatan pothvat počeo je osvajanjem županijskog prvenstva, a nastavio se borbom u skupini na državnom prvenstvu sa još dvije srednje škole, jedna iz Garešnice, a druga iz Metkovića. Nakon relativno laganog posla i pobjede protiv Sokola iz Garešnice (22:11), uslijedio je pravi ispit protiv ŠSD Narone iz Metkovića koji ipak završava u našu korist (17:14). Te dvije pobjede su značile osvajanje skupine i osiguranje mjesta među 8 najboljih ekipa u državi.

Četvrtfinalni ogled nam je za protivnike donio favorizirani ŠSD Martin iz Dugog Sela, koji u svojim redovima ima nekoliko reprezentativaca u svojim godištima. Igra naših momaka je iznenadila sve i zaradila mnogobrojne simpatije publike koji su u sve većem broju navijali za nas, a najviše je iznenadila momke iz Dugog Sela jer se nisu nadali takvom otporu. Na kraju rezultat od 19:13 u našu korist, koji bi naizgled se činio kao lagan posao, ali bio je sve samo ne lagan. Polufinale koje se činilo svjetlosnim godinama daleko bilo je tu, i donijelo je najtežeg protivnika, a kasnije se pokazalo i prvaka države, Špogi iz Zagrebačke sportske gimnazije za kojeg igraju igrači većinom vezani uz višestrukog prvaka države PPD Zagreb. Pokazali su se kao prevelika prepreka te su opravdali ulogu favorita i pobijedili nas 15:10. Nakon te utakmice valjalo je skupiti snagu i odigrati utakmicu za treće mjesto protiv opet favoriziranog protivnika Elektrina iz Rijeke za kojeg nastupaju prvoligaški igrači iz riječkog Zameta. Velika želja i glad za pobjedom sa naše strane, te demoralizirani protivnik, je dovela do velike pobjede za nas 14:7 i osvajanje povijesnog trećeg mjesta i bronce zlatnog sjaja. Čestitke momcima na velikom trudu i zalaganju.
Za brončane "marule" su nastupali: Lovro Frajhaut, Benjamin Hankić, Ivan Repić, Jakov Janečić, Florijan Rupčić, Ivan Horvat, Dino Majstorović, Luka Miličić, Filip Mataija, Zvonimir Bertić, Domagoj Bot, Tić Baćani i Ivan Lukac.
Mentor i voditelj je bio profesor kineziologije Vladimir Borbaš.