Natječaji za učenike

Postani IT stručnjak

Autor: Sandra Bošnjak, 25. 11. 2012.

Visoko učilište Algebra - Visoka škola za primijenjeno računarstvo kroz svoj program „Postani IT stručnjak“ kao dio EU inicijative „Digital agenda for Europe 2020“ aktivno radi na promicanju ICT kompetencija, usmjeravanju učenika prema inženjerskim karijerama i ukupnom povećanju konkurentnosti domaćeg gospodarstva. Programski radimo i sa školama, poglavito nastavnicima i profesorima informatičke grupe predmeta, ali i direktno s darovitim i zainteresiranim učenicima.

Akcija „Moj prvi Microsoft certifikat“ namijenjena je darovitim i zainteresiranim učenicima završnih razreda srednjih škola i gimnazija (treći i četvrti razred) koji su u svom dosadašnjem obrazovanju stekli primjenjiva znanja. Upravo njima, a po preporuci i odabiru predmetnih nastavnika, omogućili smo da potpuno besplatno steknu svoj prvi industrijski certifikat – Microsoft Technology Associate (MTA): Na informatičkom tržištu rada, uz formalno obrazovanje poslodavci sve više zahtijevaju i stručne, industrijski potvrđene certifikate i vrlo je važno da se učenici već u srednjoj školi susretnu s njima prilagođenim certifikacijskim ispitima. Ispiti su jednaki u cijelom svijetu, što će motivirati učenike da uče ne samo za ocjenu, već da u srednjoj školi steknu međunarodno mjerljiva i priznata znanja i vrlo primjenjive IT vještine.

98-361 Software Development Fundamentals Ispit provjerava poznavanje temeljnih pojmova u razvoju softvera i osnovnih programerskih vještina te predstavlja prvi korak na putu do razvojnog inženjera, tj. programera na Microsoftovim tehnologijama.
98-366 Networking Fundamentals Ispit provjerava poznavanje mrežne infrastrukture, hardvera, mrežnih protokola i usluga u Microsoft Windows Server 2008 okruženju i najčešće je prvi certifikacijski ispit na putu prema tituli sistemskog i mrežnog administratora.
98-349 Windows Operating System Fundamentals Ispit provjerava poznavanje koncepta operativnog sustava u Microsoft Windows 7 okruženju i ujedno je priprema za tehničare održavanja i upravljanja korisničkom infrastrukturom (Desktop Support Technician).

Akcija „Moj prvi Microsoft certifikat“ provodi se u okviru programa „Postani IT stručnjak“ te je potrebno imenovati koordinatora vaše škole koji će u direktnom kontaktu s organizatorom biti u potpunosti upoznat sa svim detaljima provođenja. Za sve zainteresirane učenike osigurano je probno predtestiranje, te besplatne pripreme za polaganje certifikacijskog ispita. Osim neposrednog poticaja aktivnijih i nadarenih učenika da se prijave za certifikacijski ispit i eventualne podrške tijekom pripremnog perioda, niti od škole niti od koordinatora/nastavnika se u ovoj akciji ne očekuje neposredna aktivnost.

Za više informacija, molimo vas da kontaktirate:
Renato Barišić, voditelj Centra karijera
Visoko učilište Algebra – Visoka škola za primijenjeno računarstvo