Udruga Mlada pera

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 9. 2017.

Udruga Mlada pera poziva sve zainteresirane učenike da se priključe  TOP GENERACIJI, generacija koja piše i koja želi pokazati to što piše.
Bez obzira pišete li stalno, ili imate neki sastavak iz škole na koji ste posebno ponosni, pošaljite ih na portal, udruga će ga objaviti. Radi li se samo o nekoliko misli, sastavku, priči, eseju, pjesmi, epu, nema veze, pošaljite, dozvolite da i drugi pročitaju ono što je vaš mozak (ili srce) iskomponirao.

Svoje radove možete poslati na email udruga@mlada-pera.medjimurje.info ili na adresu

Udruga Mlada pera
Travnik 14
40000 Čakovec

Vi pošaljite, portal TOP GENERACIJA će objaviti, jer ako jedna slika vrijedi tisuću riječi, kreativnost je kad sliku koja vas je ostavila bez teksta možete opisati sa tisuću riječi.

Radovi mogu biti objavljeni anonimno, sa nadimkom ili imenom i prezimenom uz suglasnost roditelja. Svoje pozitivno mišljenje, da je vrijedno prikazati dječje literarno stvaralaštvo u medijima, dala i pravobraniteljica za djecu doc. dr. sc. Ivana Milas Klarić, uz uvjet da se maksimalno štiti interes djeteta. Radovi se mogu slati tijekom cijele kalendarske godine.

Udruga Mlada pera je udruga za promicanje đačkog literarnog stvaralaštva i blogiranja. Nevladina je, nestranačka i neprofitna udruga građana.

Cilj Udruge je promicanje dječjeg, mladenačkog, učeničkog i studentskog literarnog stvaralaštva, poticanje na blogiranje osoba svih uzrasta te aktivno sudjelovanje u komentiranju društvenih, sportskih, kulturnih i socijalnih događanja.

Djelatnosti Udruge su:

• objavljivanje literarnih radova na portalu Top generacija uz poštivanje Zakona o zaštiti osobnih podataka (NN 106/12), Zakona o medijima (NN 59/04), Zakona o elektroničkim medijima (NN 153/09, 84/11 i 94/13) i Pravilnika o zaštiti maloljetnika u elektroničkim medijima (NN 28/15),
  • objavljivanje komentara društvenih, sportskih, kulturnih i socijalnih događanja te blogiranje na portalu Medjimurje.info,
  • organiziranje natječaja u literarnom stvaralaštvu,
  • ostvarivanje suradnje sa školama i knjižnicama u cilju poticanja literarnog stvaralaštva djece,
  • organiziranje tečajeva, edukacija, seminara, predavanja, tribina, radionica i drugih stručnih skupova, te izložbi i prigodnih donatorskih akcija te izdavačka djelatnost, izrada uporabnih i promotivnih proizvoda,
  • organiziranje volonterskih programa,
  • suradnja i partnerstva s domaćim i međunarodnim organizacijama te fizičkim osobama,
  • sudjelovanje na domaćim i međunarodnim stručnim skupovima, kongresima i sl.

Udruga sukladno ciljevima Udruge djeluje na području:

• demokratske političke kulture,
  • kulture i umjetnosti,
  • ljudskih prava,
  • obrazovanja, znanosti i istraživanja.

Dopunska i dodatna nastava te izvannastavne aktivnosti

Odluka o izvođenju dopunske nastave, dodatne nastave i izvannastavnih aktivnosti dostupna je na poveznici Odluka.

Link (Knowledge of new addictions):