Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine u mjesecu veljači. Tada diljem Europe ali i svijeta, pa tako uključujući i Hrvatsku, se provode razne manifestacije kroz škole i javne prostore s ciljem da se skrene pozornost javnosti na važnost sigurnog korištenja interneta u djece. U tom smislu organiziraju se informativne radionice za djecu i roditelje, osiguravaju se mjesta na javnim prostorima s informacijama o problematici sigurnosti na internetu, u školama se kroz cijeli mjesec potiče na likovne i multimedijske radionice s djecom, čiji se radovi prezentiraju kroz izložbe. Europski centar za sigurniji internet ima naziv Insafe. Na stranici europskog centra nalazi se mreža nacionalnih centra svake države članice Europske unije.
Naša škola se svake godine uključuje u obilježavanje ovog dana kroz različite aktivnosti.
Dan sigurnijeg interneta
Autor: Sandra Bošnjak, 19. 2. 2020.
Dan sigurnijeg interneta (11. veljače 2020.) obilježili smo u našoj školi na nastavi informatike i računalstva tijekom protekla dva tjedna (od 3. do 14. veljače). Učenici su educirani putem prezentacije i edukacijskih materijala o opasnostima i sigurnosti na internetu, završavali su zadane priče o elektroničkom nasilju, rješavali su kviz, pratili webinar, izrađivali digitalne sadržaje: video animacije, stripove, ankete, kvizove, umna mape, crteže i plakate. Osmislili smo, izradili i popunjavali anketu o vršnjačkom nasilju na web stranici škole. Proveli smo debatu i raspravljali o sigurnosti na internetu. Učenici su ostavljali digitalne poruke i savjete djeci i mladima kako biti siguran na internetu.
Koordinaciju pri izradi učeničkih radova i edukaciju o opasnostima i sigurnosti na internetu vodile su sa svojim učenicima profesorica informatike Ksenija Rastija i profesorica računalstva Sandra Bošnjak.
Stripovi učenika:
Umne mape i crteži:
Autori vijesti: Ksenija Rastija,prof. i Sandra Bošnjak, prof.
Tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje glasi: „Investiraj u naš planet“. Učenici naše škole na panou su zorno prikazali posljedice utjecaja čovjeka na naš planet te predložili konkretne aktivnosti koje možemo i trebamo poduzeti. Materijale za pano prikupili su učenici: Tereza Đorđević (2.a) , Anamaria Jokić (3.a), Valentino Đumlija (3.a), Ines Schweigert (4.b) dok su u izradi panoa sudjelovale učenice: Lana Kovačević (3.a), Gabriela Kovačević (3.a), Ines Schweigert (4.b) i Izabela Štimac (4.b). Mentor učenicima je profesorica Dragana Medved.