Cilj projekta:
Uspostava programskih, kadrovskih i materijalnih uvjeta u gimnazijama Virovitičko-podravske županije koji će omogućiti stjecanje dodatnih kompetencija u području matematike, prirodoslovlja i informacijsko- komunikacijskih tehnologija, edukacijom 38 nastavnika za izradu kurikuluma temeljenim na ishodima učenja, izradom osam kurikuluma, te osiguravanjem materijalno-tehničke osnove za njihovo provođenje.
Više pročitajte u prezentaciji Zajedno kroz prirodoslovlje.
Radionice u sklopu Projekta Zajedno kroz prirodoslovlje
Autor: Matija Gosler, 5. 10. 2016.
U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina dana 4. listopada 2016. godine održane su dvije radionice u predstavljanju kurikuluma Fakultativnih predmeta Fizikalna kemija i Geografija rizika i klimatske promjene. Fakultativni kurikulumi su izrađeni u sklopu Projekta Zajedno kroz prirodoslovlje.
Nositelj projekta Gimnazija Petra Preradovića, Virovitica s partnerima Srednjom školom Marka Marulića Slatina i Srednjom školom „Stjepan Ivšić“ iz Orahovica od 23. listopada 2015. do 23. listopada 2016. godine provode projekt u izradi kurikuluma, nastavnih materijala i materijala za učenike u tiskanom i digitalnom obliku u svrhu poboljšanja kvalitete nastave prirodoslovnih predmeta. Projekt je u cijelosti financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, a financijska sredstva u iznosu od 2.260.369,46 kn osigurana su temeljem natječaja Promocija kvalitete i unaprjeđenja sustava odgoja i obrazovanja na srednjoškolskoj razini.
Prema nastavnim materijalima i materijalima za učenike profesorica Ana Krpačić održala je radionicu učenicima III A i IV B razreda opće gimnazije Srednje škole Marka Marulića Slatina iz Fakultativnog predmeta Fizikalna kemija. Zajedno s prof. Ivanom Salajić, prof. Ružom Piškur i prof. Gordanom Šumrada, profesorica Ana Krpačić je sudjelovala u radnoj skupini pri izradi kurikuluma, priručnika za nastavnike i materijale za učenike Fakultativnog predmeta Fizikalna kemija. Učenici su proširili i produbili svoje znanje iz područja termokemije pri ćemu su samostalno izvodili eksperimente, pratili promjene, obrađivali podatke i donosili zaključke.
Profesor Matija Gosler sudjelovao je zajedno s prof. Anitom Bobanac, prof. Domagojem Brlasom i prof. Darijom Kovačem u radnoj skupini pri izradi kurikuluma, priručnika za nastavnike i materijale za učenike u tiskanom i digitalnom obliku Fakultativnog predmeta Geografija rizika i klimatske promjene. Fakultativni predmeta predstavljen je učenicima III A i IV B razreda opće gimnazije Srednje škole Marka Marulića Slatina u radionici pod naslovom: Poplave u zavičajnom prostoru. Učenici su analizom jednog elementa prirodnog rizika u prostoru razvili istraživačke geografske vještine, ponudili inovativna i kreativna rješenja u provedbi protokola u slučaju poplave na prostoru Slatine i predlagali optimalno korištenje resursa i organizaciju prostora u slučaju elementarne nepogode.
U Visokoj tehničko-poslovnoj školi s pravom javnosti Politehnika Pula 4. i 5. siječnja održana je tribina o utjecaju...
Posted by Gimnazija Petra Preradovića on 5. veljače 2016
ZAPISNIK S 2. RADNOG SASTANKA RADNIH SKUPINA ZA PROVEDBU PROJEKTA „ZAJEDNO KROZ PRIRODOSLOVLJE“Održanog 09. prosinca...
Posted by Gimnazija Petra Preradovića on 5. veljače 2016
Posted by Gimnazija Petra Preradovića on 10. prosinca 2015
U subotu 28. studenog 2015. održan je prvi radni sastanak radnih skupina projekta „Zajedno kroz prirodoslovlje“...
Posted by Gimnazija Petra Preradovića on 7. prosinca 2015
Tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje glasi: „Investiraj u naš planet“. Učenici naše škole na panou su zorno prikazali posljedice utjecaja čovjeka na naš planet te predložili konkretne aktivnosti koje možemo i trebamo poduzeti. Materijale za pano prikupili su učenici: Tereza Đorđević (2.a) , Anamaria Jokić (3.a), Valentino Đumlija (3.a), Ines Schweigert (4.b) dok su u izradi panoa sudjelovale učenice: Lana Kovačević (3.a), Gabriela Kovačević (3.a), Ines Schweigert (4.b) i Izabela Štimac (4.b). Mentor učenicima je profesorica Dragana Medved.